پرورش در جلسه شورای عالی هواپیمایی خبر داد:

مذاکره هما برای رفع محدودیت پرواز ایرباس 320 به اروپا

19 می 2016 - 17:40 dsfr.ir/b88ge

مذاکره هما برای رفع محدودیت پرواز ایرباس 320 به اروپا
planespotters.net
ایرباس A320 هواپیمایی ایران ایر در فرودگاه میلان

مدیرعامل شرکت هواپیمایی (هما) از مذاکره با کمیسیون اروپا برای رفع محدودیت پرواز هواپیماهای ایرباس 320 ایران به اروپا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فرهاد پرورش مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) نخستین جلسه شورای عالی هواپیمایی گفت: فعالیت هما با کمیسیون اروپا از سال 2008 آغاز شد و یکی از قوانین این کمیسیون تبعیت از (Third Country Operators (TCO است به این صورت که هر شرکت هواپیمایی که در نظر داشته باشد از سال 2017 به اروپا پرواز کند به جای مذاکره با سازمان هواپیمایی کشوری همان کشور برای میزان انجام پرواز و جزئیات آن، با کمیسیون اروپا قابل هماهنگی است که در حال اعمال است.

وی افزود: شرکت هواپیمایی هما اعلام آمادگی کرد تا بعد از ممیزی های لازم از سال 2017 مجوز انجام پروازهای این شرکت به هما داده شود که در این بخش رضایتمندی کلی خود را اعلام کردند.

پرورش محدودیت نوع هواپیما برای پرواز به اروپا توسط کمیسیون اروپا از سال 2009 را از دیگر مشکلات این شرکت عنوان کرد و گفت: آنها اعلام کردند برخی از تایپ های هواپیماها از جمله ایرباس 320 برای پرواز به اروپا نباید استفاده شود.

مدیرعامل هما ادامه داد: سال گذشته درخواست کردیم که امکان استفاده از ایرباس 320 برای پرواز به اروپا برای ایران ایر فراهم شود که تیمی را برای بررسی به ایران فرستادند و به نظر می رسد با توجه به اقدامات ما مشکل خاصی در پذیرش این هواپیماها برای پرواز به اروپا وجود نداشته باشد.
 
نخستین جلسه شورای عالی هواپیمایی در سال 95 به ریاست عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با حضور علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، فرهاد پرورش مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی و سایر اعضای این شورا برگزار شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1