22 نوامبر 2019 - 17:11

ممنوعیت 4 روزه ورود گردشگران به کویر مرنجاب

19 می 2016 - 17:20 dsfr.ir/yv9f5

ممنوعیت 4 روزه ورود گردشگران به کویر مرنجاب
تیشینه
گردشگران و شترسواری در کویر مرنجاب

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل از ممنوعیت 4 روزه ورود گردشگران به کویر مرنجاب آران و بیدگل خبر داد.

جواد صدیقیان شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: به علت برگزاری رزمایش ارتش جمهوری اسلامی ایران از 31 اردیبهشت ماه سال جاری تا سوم خرداد ماه ممنوعیت ورود گردشگران به کویر مرنجاب اعمال خواهد شد.

وی افزود: از 4 خرداد همزمان با پایان رزمایش ارتش، محدودیتی برای ورود گردشگران به این منطقه گردشگری نخواهد بود.

صدیقیان همچنین از افزایش 17 درصدی گردشگران خارجی و داخلی به منطقه نمونه گردشگری مرنجاب طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: این منطقه بکر و زیبا مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد و امیدواریم با همکاری و هماهنگی بیشتر مسئولان شاهد رونق بیش از پیش گردشگری در این شهرستان باشیم.

کویر مرنجاب در شمال آران و بیدگل در استان اصفهان قرار دارد، این کویر از شمال به دریاچه نمک، از غرب به کویر مسیله و دریاچه های نمک حوض سلطان و حوض مره، از شرق به کویر بند ریگ و پارک ملی کویر و از جنوب به شهرستان آران و بیدگل محدود می شود.

ارتفاع متوسط کویر مرنجاب از سطح آب های آزاد در حدود 850 متر و بلندترین نقطه این جزیره در حدود 880 متر بالاتر از سطح دریای آزاد است.

کویر مرنجاب یکی از زیباترین نقاط کویری ایران محسوب می شود، تپه های شنی بلند و جنگل های تاق جلوه زیبایی به این منطقه بخشیده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1