17 نوامبر 2019 - 22:28

حمایت دولت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری

19 می 2016 - 15:00 dsfr.ir/5t5oq

حمایت دولت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری
tebyan.net
کاروانسرای میاندشت

مدیرکل مناطق نمونه و زیرساخت های گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: دولت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری حمایت به عمل می آورد.

به گزارش ایرنا، جلال تاجیک عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از هتل قصر آپادانا قزوین به خبرنگار ایرنا گفت: این استان دارای مناطق نمونه گردشگری بسیاری بوده و مستعد سرمایه گذاری های فراوان در این زمینه می باشد.

وی، سرمایه گذاری بخش خصوص در امر گردشگری را باعث تحول در این صنعت دانست و اضافه کرد: انجام این کار در اولویت مهم کاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور قرار گرفته است.

تاجیک، سرمایه گذاری را از ارکان مهم مسائل اقتصادی عنوان و خاطرنشان کرد: تلاش های خوبی از سوی دولت تدبیر و امید در این راستا صورت گرفته تا جایی که طی شش ماه گذشته 6 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات در اختیار حوزه گردشگری قرار گرفته است.

وی، مصوبه اخیرا دولت در خصوص بخشوگی بدهی صنعت، برای گردشگری کشور را بسیار کارساز دانست و ادامه داد: با توجه به اینکه گردشگری به عنوان یک صنعت در دنیا مطرح می باشد، این کار گشایش خوبی در مساله گردشگری به وجود خواهد آورد.

تاجیک یادآور شد: خوشبختانه رفت و آمدهای هیات های خارجی به کشور ما طی ماه های گذشته افزایش یافته تا جایی که در سفر هیات ترکیه به کشورمان، قرار شد عملیات اجرایی 10 هتل بزرگ در کشور آغاز شود.

مدیرکل مناطق نمونه و زیر ساخت های گردشگری کشور افزود: با همکاری شورای عالی معماری و شهرسازی، آئین نامه و شیوه نامه مناطق نمونه گردشگری مورد بازبینی قرار گرفته و تغییرات لازم نیز در آن اعمال شده تا جایی که تمامی مناطق نمونه گردشگری امروز برای سازمان میراث فرهنگی قابل شناسایی می باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در همین راستا 28 هکتار زمین به بخش خصوصی در منطقه نمونه گردشگری آوج واگذار شده و این شرکت هم اکنون فعالیت خود را آغاز کرده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1