برگزاری هفته‌ های فرهنگی در ایران و عمان

18 می 2016 - 15:30 dsfr.ir/t2865

برگزاری هفته‌ های فرهنگی در ایران و عمان
ایسنا
صنایع دستی سیستان و بلوچستان

برگزاری هفته‌ های فرهنگی در ایران و عمان و برپایی اتاق‌ های نمایش دائمی از محصولات هنرمندان ایران در عمان از موارد مطرح شده در دیدار مسئولان معاونت صنایع دستی کشور و هیات عمانی بود.

برگزاری هفته‌ های فرهنگی در ایران و عمان و برپایی اتاق‌ های نمایش دائمی از محصولات هنرمندان 31 استان کشور ایران در عمان از موارد مطرح شده در دیدار مسئولان معاونت صنایع دستی کشور و هیات عمانی بود.

به گزارش ایسنا، نشست مسئولان معاونت صنایع دستی کشور و مدیرکل ارتباطات سازمان و فرهنگ وزارت فرهنگ کشور عمان و هیئت همراه با حضور پویا محمودیان مدیرکل صادرات، فریدون میرزالو مدیر کل حمایت از تولید و مسئول روابط بین الملل معاونت برگزار شد.

مدیرکل صادرات معاونت صنایع دستی کشور در این مراسم بیان کرد: روابط ایران و عمان در حوزه صنایع دستی، روابطی بسیار قدیمی و دیرپا است. دوستان عمانی به صنایع دستی ایرانی بسیار علاقه‌ مندند و از آن استقبال می‌ کنند. در این راستا سیستان و بلوچستان یکی از استان‌ های پرکار ما در حوزه صنایع دستی است که ارتباط بسیار قوی و قدیمی با کشور عمان در زمینه تبادلات صنایع دستی دارد. ما از این اتفاق بسیار خوشحالیم و امیدواریم این ارتباطات به شکلی گسترده‌ تر ادامه پیدا کند.

پویا محمودیان ادامه داد: با توجه به جایگاه خوبی که کشور عمان در تجارت و مبادلات بین‌ المللی دارد، معاونت صنایع دستی ایران آمادگی خود را در زمینه برگزاری نمایشگاه‌ هایی با حضور هنرمندان هر دو کشور و برگزاری کلاس‌ ها و دوره‌ های آموزشی، انجام پروژه‌ های سرمایه گذاری مشترک و نیز هرگونه همکاری فرهنگی و آموزشی در زمینه صنایع دستی بین ایران و عمان اعلام می‌کند.

او تاکید کرد: با توجه به اینکه در زمان تحریم‌ ها، کشور امارات در حوز صادرات فعالیت می‌ کرد، اکنون ما مایل هستیم با شرایط جدید این مرکز تجارتی را به سمت کشور عمان سوق دهیم.

مدیر کل صادرات معاونت صنایع دستی کشور با اشاره به ظرفیت‌ های گسترده ایران در حوزه صنایع دستی و برگزاری نمایشگاه‌ هایی در این زمینه افزود: در زمینه نمایشگاه‌ ها نیز معاونت صنایع دستی که متولی امور نمایشگاهی در حوزه صنایع دستی است می‌ تواند با همکاری در این زمینه به گسترش روابط کمک کند.

محمودیان اضافه کرد: معاونت صنایع دستی امکان ایجاد اتاق‌ نمایش محصولات هنرمندان 31 استان کشور ایران در عمان را به صورت دائمی دارد، همچنین در هفته فرهنگی ایران در عمان و عمان در ایران نیز می‌ توان روی صنایع دستی تمرکز کرد.

در ادامه این نشست یوسف بن ابراهیم بن عبدالله البلوشی مدیرکل ارتباطات سازمان و فرهنگ وزارت فرهنگ کشور عمان ضمن ابراز خوشحالی از حضور در ایران گفت: احترامات وزارت فرهنگ عمان را به شما اعلام می‌ کنم. گزارشاتی که در زمینه روابط ایران و عمان به ویژه در حوزه صنایع دستی می‌ شنویم بسیار خوشحال کننده است و این اتفاق بسیار خوبی در روابط دو کشور است.

وی افزود: روابط میان ایران و عمان برای ما بسیار مهم است و ما در زمینه اجرایی و تسهیل کردن روابط دو کشور استقبال می‌ کنیم. به خوبی می‌ دانیم که صنایع دستی ایران همیشه درحد بالایی مورد طلب جامعه عمانی بوده است.

بلوشی همچنین تاکید کرد: اهتمام بسیاری به صنایع دستی در هفته‌ های فرهنگی داریم چون یکی از سریع‌ ترین و مهم‌ ترین راه‌ های نشان دادن فرهنگ و سنت یک کشور است. امیدواریم در هفته‌ های فرهنگی ایران و عمان بتوانیم فرهنگ دو کشور را به خوبی معرفی کنیم.

او درباره اهمیت هفته‌های فرهنگی دو کشور گفت: صنایع دستی ایران بسیار عمیق و قدیمی است که به صورت مشهود در جهان شناخته شده، به همین منظور سعی می‌ کنیم در ایام هفته‌ های فرهنگی به امر نشان دادن آداب و رسوم و فرهنگ دو کشور تمرکز کنیم.

مدیرکل ارتباطات سازمان و فرهنگ وزارت فرهنگ کشور عمان یادآوری کرد: به دلیل معرفی و تولیدات صنایع دستی انتقال این هنر به نسل جدید از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است و باید به این موضوع توجه کرد. همچنین نگهداری، محافظت و حمایت از صنایع دستی از اهداف جدی ما در عمان است در نتیجه مایلیم در این زمینه نیز با ایران همکاری داشته باشیم.

مدیرکل ارتباطات سازمان و فرهنگ وزارت فرهنگ کشور عمان پس از این دیدار، از اتاق نمایش صنایع دستی 31 استان کشور مستقر در محوطه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بازدید کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1