13 دسامبر 2019 - 12:10

تجلیل از برادران امیدوار پیشگامان جهانگردی معاصر

18 می 2016 - 13:40 dsfr.ir/328ic

تجلیل از برادران امیدوار پیشگامان جهانگردی معاصر
آنوبانینی
موتورسیکلت و اتومبیل اهدایی شرکت سیتروئن به برادران امیدوار

به مناسبت روز جهانی موزه از برادران امیدوار به عنوان پیشگامان جهانگردی در ایران، در کاخ موزه ملت سعدآباد تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی کاخ موزه سعدآباد، مراسم تجلیل از برادران امیدوار در این مجموعه با حضور عیسی امیدوار، مهندس برغه ای معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شمیرانات، محمد حیدری مدیر روابط عمومی سعدآباد، فریبا کرباسچی مدیر موزه امیدوار و با همراهی گروه طبیعت گردان ماجراجو به همراه تعدادی از افراد موتور سوار با موتورها و ماشینهای این گروه و همچنین اعضای گروه کانون عکاسان ایران و جمعی از مسئولین و همکاران مجموعه سعدآباد در راستای تجلیل از برادران امیدوار در سالن سینمای ملت برگزار شد.

فریبا کرباسچی مدیر موزه برادران امیدوار ضمن تبریک روز جهانی موزه به قرائت متنی در خصوص سفر پرداخت و سپس به فعالیت های صورت گرفته در این موزه طی سال گذشته اشاره کرد.

سروش مطهر سرپرست گروه طبیعت گردان ماجراجو نیز ضمن درود به آقای امیدوار و حضار گفت: سبک خاص آقای امیدوار و کار عظیمی که این دو برادر انجام دادند به ویژه ثبت و ضبط و مستند سازی سفرهایشان بی نظیر است. ایشان به شعار برادران امیدوار همه متفاوت همه خویشاوند اشاره کرد و گفت: این دو برادر اسطوره مقاومت، شجاعت، عشق به انسان و عشق به صلح هستند که علی رغم همه مخاطرات و سختی ها و مشکلات وقایع را با جزییات فراون ثبت کرده اند.

مطهر به تشکیل گروه طبیعت گردان ماجراجو اشاره کرد و به ذکر اهداف این گروه از جمله استفاده بهینه از اقلیم های زیبا و منحصر به فرد ایران، تشویق به سفر و شناخت ایران، تلاش برای حفظ محیط زیست و ... پرداخت.

در ادامه عیسی امیدوار به ایراد سخنرانی و بیان مسیرها و خاطرات سفر به یاد ماندنیشان پرداخت و گفت: در زمان سفر ما محدودیت نبود و من آرزو می کنم که این مرزهای تصوری و خیالی از بین بروند و انسانها مانند پروانه ها، پرندگان و سایر موجودات بتوانند آزادانه سفر کنند.

در پایان برنامه از عیسی امیدوار توسط گروه طبیعت گردان ماجراجو تقدیر شد و همچنین مدیریت مجموعه سعدآباد وعیسی امیدوار نیز از مدیریت و پرسنل موزه امیدوار تقدیر کردند.

موزه برادران امیدوار 5 مهر ماه 1382 همزمان با آغاز هفته جهانگردی در عمارت کالسکه خانه مجموعه تاریخی - فرهنگی سعدآباد افتتاح شد. این موزه از 3 گالری تشکیل شده که آلات و ادوات شکار، حیوانات و حشرات تاکسیدرمی شده، آلات موسیقی، مجسمه های چوبی، جواهرات سنتی، ظروف سفالی، سنگواره ها، صدف ها، مرجان و عکس هایی از اقصی نقاط جهان و مراسم و آداب و رسوم قبایل بدوی و بومیان نقاط گوناگون که توسط عیسی و عبدالله امیدوار جمع آوری شده است را در بر دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
17 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1