تایلند یک جزیره را به روی گردشگران بست

18 می 2016 - 10:00 dsfr.ir/sy6ic

تایلند یک جزیره را به روی گردشگران بست
easydaykhaolak.com
جزیره Koh Tachai در تایلند

مسئولان گردشگری کشور تایلند تصمیم گرفتند برای محافظت از یکی از شلوغ‌ ترین جزایر توریستی خود ورود گردشگران را به این منطقه ممنوع اعلام کنند.

به گزارش ایسنا، جزیره «Koh Tachai» در دریای آندامان که در چند سال اخیر شاهد ورود بیش از حد گردشگران بوده است، به منظور جلوگیری از تاثیران منفی گردشگری و محافظت از سواحل و صخره‌ های مرجانی به روی گردشگران بسته می‌ شود.

جزیزه «Koh Tachai» که در پارک ملی معروف و جهانی «سیملان» در جنوب غربی تایلند واقع شده است از تاریخ 15 دسامبر و تا مدت نامعلومی پذیرای گردشگران خارجی و داخلی نخواهد بود.

موقعیت ایده‌ آل این جزیره کوچک با سواحل شن سفید و صخره‌ های مرجانی زیبا، آن را به یکی از محبوب‌ ترین جزایر گردشگری به ویژه برای گردشگران چینی بدل کرده اما این حجم قابل ملاحظه‌ از گرشگران موجب تهدید جدی منابع طبیعی و محیط زیست شده است.

«تونیا نتیتاماکول» دبیر کل دپارتمان پارک‌ های طبیعی، حیات وحش و حفاظت از منبع طبیعی تایلند در این باره گفت: "ما مجبوریم جزیره را برای به منظور احیای محیط زیست جزیره و دریا به روی گردشگران ببندیم، پیش از این که میان خسارات وارده به منابع طبیعی این منطقه غیرقابل جبران شود".

کشور تایلند به عنوان یکی از جاذبه‌ های معروف گردشگری جهان از حضور بیش از حد توریست رنج می‌ برد و هر سال شاهد افزایش شمار گردشگران از کشور چین و سایر مناطق جهان است.

طی سال گذشته میلادی در مجموع 30 میلیون گردشگر خارجی از کشور تایلند بازدید کردند و مسئولان گردشگری این کشور پیش‌ بینی می‌ کنند امسال نیز رکورد جدیدی در عرصه جذب گردشگر خارجی ثبت شود.

به گزارش گاردین، صنعت گردشگری حدود 10 درصد از تولید ناخالص ملی تایلند را به خود اختصاص می‌دهد.

1