در آستانه روز جهانی موزه انجام می شود

گشایش موزه میراث مکتوب در خوی

16 می 2016 - 17:00 dsfr.ir/n1225

گشایش موزه میراث مکتوب در خوی
محمدرضا ندیمی
موزه میراث مکتوب خوی

در آستانه روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی، موزه میراث مکتوب در خوی به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مدیرعامل خانه دانش و فرهنگ زریاب با اعلام این خبر افزود: خانه دانش و فرهنگ زریاب به عنوان یکی از اعضای انجمن میراث فرهنگی شهرستان، پیشنهاد تاسیس موزه میراث مکتوب را به این انجمن ارائه کرد که خوشبختانه با موافقت و همراهی اداره میراث فرهنگی تفاهم نامه همکاری آن منعقد شد و این موزه در آستانه روز جهانی موزه در 28 اردیبهشت ماه با حضور مقامات استانی و شهرستانی افتتاح می شود.

حامد کاظم زاده خویی اعلام کرد: اداره میراث فرهنگی با همکاری شهرداری خوی با فراهم کردن محیط و امکانات مناسب، امکان جمع آوری، مرمت، فهرست برداری و نمایش این میراث ارزشمند را فراهم کرده است.

مدیرعامل سازمان مردم نهاد خانه دانش و فرهنگ زریاب افزود: خانه دانش و فرهنگ زریاب اسناد و نسخ خطی بسیار ارزشمندی را که از کتابخانه های داخلی و خارجی به دست آورده است به این موزه اهدا کرده و در مدیریت این موزه نیز با اداره میراث فرهنگی همکاری خواهد داشت.

وی با بیان این که دبیرخانه موزه میراث مکتوب خوی آمادگی دارد همه اسناد تاریخی، عکس های قدیمی و نسخ خطی را در این موزه نمایش دهد، گفت: در صورت عدم تمایل مالکان نسخ و اسناد به اهدای آنها، این دبیرخانه صرفا به فهرست برداری و تصویربرداری از آنها اقدام خواهد کرد و از این لحاظ کوچکترین نگرانی برای دارندگان اسناد و نسخ خطی وجود ندارد.

او در پایان از پژوهشگران، استادان دانشگاه ها و مردم برای مشارکت در هر چه پربارتر شدن این موزه دعوت کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1