13 نوامبر 2019 - 17:56

نمایشگاه ظروف سلطنتی و عکس در کاخ موزه سبز سعدآباد

16 می 2016 - 16:00 dsfr.ir/ye4wp

نمایشگاه ظروف سلطنتی و عکس در کاخ موزه سبز سعدآباد
sadmu.ir
کاخ بهمن پهلوی پسر غلامرضا (مرکز آموزش)

به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی، بازدید از موزه ها برای عموم رایگان است و البته مجموعه موزه های سعدآباد نیز برنامه های قابل توجهی تدارک دیده است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، به مناسبت روز جهانی موزه ها در 29 اردیبهشت ماه و هفته میراث فرهنگی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد تهران برنامه های متنوعی را برای استفاده عموم پیش بینی کرده است که به نظر می رسد وجه تمایز آن با برنامه های پیشین در تنوع نمایشگاه ها و تخصصی تر شدن آن در گرایش های مختلف باشد.

همزمان با روز جهانی موزه دو نمایشگاه شامل منتخبی از ظروف سلطنتی متعلق به دوره پهلوی و همچنین عکس های دوره پهلوی اول و دوم در کاخ سبز سعدآباد گشایش می یابد.

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور حمید قبادی مدیر بنیاد مد و لباس ایران ،قطب الدین صادقی پژوهشگر و محقق فرهنگ پوشش اقوام ،دکتر رمضانی مدیر مرکز راهبردی توسعه میراث فرهنگی، گردشگری صنایع دستی ملل و خانم مافی نماینده مجلس شورای اسلامی و همراه با اجرای زنده موسیقی محلی کردی 30 اردیبهشت ساعت 14 در موزه پوشاک سلطنتی برگزار خواهد شد.

نمایشگاه «سیپال» اولین نمایشگاه پیراهن به روایت «شهرزاد» است که سهیلا جبری در مقام راوی، قصه پیراهن را به عنوان میراث نو روایت می کند.

سهیلا جبری فیلم نامه نویس سینما و تلویزیون و طراح لباس است که به عنوان مدرس این رشته نیز به مدت 26 سال فعالیت داشته اند. وی در این نمایشگاه به ارائه آثاری می پردازد که تلفیق سنت و مدرنیسم هستند و همراه با نمایش پوشاک، روایتی از جامه های قوم کرد خواهند داشت.

این برنامه کاری پژوهشی و اقتباسی از لباس قوم کرد است، پوشاک به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه دارای نشان سیمای اسلامی هستند. این نشان برای توسعه فرهنگ و لباس ایرانی به پوشاکی که در قالب خصوصیات فرهنگ ایرانی اسلامی گنجیده می شود اعطا می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1