عاملان تخریب مجسمه سردار اسعد بختیاری دستگیر شدند

16 می 2016 - 11:00 dsfr.ir/zm394

عاملان تخریب مجسمه سردار اسعد بختیاری دستگیر شدند
dezfeed.ir
تصاویر دوربین مدار بسته از تخریب مجسمه سردار اسعد بختیاری

معاون اجتماعی نیروی انتظامی چهارمحال وبختیاری از دستگیری عاملان تخریب مجسمه سردار اسعد بختیاری خبر داد.

سرهنگ پاسدار شهریار حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس گزارش مرکز فوریت های پلیس 110 روز شنبه 25 اردیبهشت ماه مبنی بر تخریب مجسمه سردار اسعد بختیاری به مرکز فوریت های پلیس 110 اعلام شد.

وی گفت: با حضور ماموران انتظامی جونقان در محل قلعه سردار اسعد بختیاری فردی مطلع و شاهد تخریب مجسمه به ماموران مراجعه و اعلام کرد دو نفر از اهالی شهر با هویت معلوم پس از درگیری با نگهبان وارد قلعه شدند و مجسمه را تخریب کردند.

به گفته وی، بعد از اظهارات این فرد مطلع، ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی عاملان تخریب که دو مرد مسن سال بودند را دستگیر کردند.

سرهنگ پاسدار حیدری اظهار داشت: متهمان پس از انتقال به یگان انتظامی به بزه انتسابی خود اعتراف کردند که در نهایت با تشکیل پرونده قضایی متهمان به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

به گزارش ایرنا، قلعه سردار اسعد بختیاری به عنوان موزه مشروطیت نامگذاری شده است و مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان را دارد و قرار بود در هفته میراث فرهنگی افتتاح شود.

انقلاب مشروطه بخشی از تاریخ معاصر ایران است که قوم بختیاری نیز در این جنبش، نقش آفرینی کرد و بخشی از سرآغاز قیام علیه استبداد قاجار، از دامنه کوه های بختیاری رخ داده است.

کتیبه های پیرغار در روستای ده چشمه و قلعه سردار اسعد بختیاری در شهر جونقان، از توابع شهرستان فارسان، مهمترین آثار به جای مانده از انقلاب مشروطه است.

انقلاب مشروطه در دوره مظفرالدین شاه قاجار و سپس در دوره محمدعلی شاه قاجار، برای تبدیل حکومت استبدادی به حکومت مشروطه رخ داد که در نهایت به تشکیل مجلس شورای ملی و تصویب نخستین قانون اساسی ایران انجامید.

قلعه سردار اسعد بختیاری یا قلعه مشروطه، مربوط به دوران قارجار در شهر جونقان پنجم دی 1356 به شماره 1548 به عنوان یک اثر تاریخی ثبت ملی شد.

دیدگاه ها

  • جهانگیر زمانی از جونقان چهارمحال 17 می 2016 - 19:25

    همه چيز به جاي خود بازگشت اما انتشار اشعار و پيامهايي زشت از طريق کامنت تلگرام و واتساپ و .........از طرف تعدادي به ظاهر بختياري عليه مردم سلحشور و غيرتمند وشريف جونقان نشان داد که هنوز بعضي ها خام و کوته فکرن. عين همون دو نفر تخريبگر. شرم اور بود کارهر دوشان. ان دونفر نادان و اينها تعدادي بسيار نادان که هر دو طرف ابروي ايران وايراني و بختياري و انسانيت را بردند آن دو باتيشه شان و اين مزخرف نويسان با پيامهايشان آن هم از راه دور..... متاسفم براي همه نادانان و متعصبان خشک مغز افراطي. ...دو نفر نادان کجا و جونقان و مردمش کجا؟؟؟؟ تعدادي نادان تلگرامي مجاري کجا و ايل جليل بختياري کجا؟؟؟
    متاسفم براي کوته فکران به ظاهر بختياري. واقعا امتحان خود را پس دادند.البته کي شود دريا..........

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1