مدیرکل فرودگاه امام خمینی (ره):

هواپیماهای جدید کار خود را آغاز کردند

28 ژوئن 2015 - 11:50 dsfr.ir/bf4lk

مدیرکل فرودگاه امام خمینی (ره) اعلام کرد: برنامه پروازی هواپیماهای جدید شرکت ماهان آغاز شده است و بدون هیچ مشکلی ادامه دارد.

حمیدرضا سیدی گفت: هر یک از ایرباس های جدید شرکت هواپیمایی ماهان که مسائل مربوط به دریافت مجوز و آغاز عملیات پروازی طی کرده اند بدون هیچ مشکلی از سوی فرودگاه امام خمینی (ره) برنامه پروازی دریافت کرده اند و کار آنها در چند مسیر بین المللی خاص آغاز شده است.

وی با بیان اینکه به محض اینکه کار دریافت مجوز هواپیماهای باقیمانده تکمیل شود نیز کار آنها رسما آغاز خواهد شد، گفت: با توجه به گستردگی مسیرهای پروازی در فرودگاه های ما، هر یک از این هواپیماها می توانند به نقاط مختلفی که سیاست های شرکت هواپیمایی ایجاد کند پرواز کنند و ما از این نظر هیچ مشکلی نخواهیم داشت. طبق قوانین جمهوری اسلامی هر یک از هواپیماهای جدید کشور که مراحل تست امنیتی را طی کرده و در چارچوب ناوگان ایران ثبت نام شده اند پروازهای خود را انجام داده و همان طور که در برنامه های پروازی مشخص شده است نیز از هواپیماهای جدید در چند مسیر بین المللی استفاده می شود. تهدیدهای خارجی نیز به هیچ عنوان تاثیری در این برنامه ها نخواهد داشت.

شایان ذکر است، پس از اضافه شدن 9 فروند هواپیمای مسافرتی جدید به ناوگان هواپیمایی کشور، ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که با توجه به اینکه ورود این هواپیماها را نقض تحریم های موجود علیه ایران می داند، شرایطی را وضع خواهد کرد که این هواپیماها در پروازهای بین المللی مصادره شوند.

با وجود این تهدیدها طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، بخش قابل توجهی از توان ایرباس های جدید به پروازهای بین المللی ارائه خواهد شد و تمام این هواپیماها پس از طی کردن مراحل فنی و قانونی پروازهای خود را آغاز خواهند کرد. از سن پترزبورگ، مسکو و چند شهر در یونان و ترکیه به عنوان مقاصد اصلی هواپیماهای جدید شرکت ماهان یاد می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1