برگزاری نخستین جلسه شورای فنی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران

14 می 2016 - 20:20 dsfr.ir/9i7jv

برگزاری نخستین جلسه شورای فنی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران
payamspot.blogspot.com
کوشک احمد شاهی در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران

نخستین جلسه شورای فنی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با حضور اعضا در این مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در این جلسه "جدول پیشنهاد برنامه های عملیاتی از محل اعتبارات هزینه ای مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در سال 1395" که در 12 برنامه عملیاتی تهیه گردیده بود مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

کارشناسان در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر به توافق رسیدند که اقدامات فنی مورد نیاز مجموعه به صورت طرح تهیه شده و در این شورا مورد ارزیابی قرار گیرد و موارد اضطراری بدون نیاز به مطرح شدن در شورا توسط دفتر فنی مجموعه انجام پذیرد و جلسه شورا هر دو هفته یکبار، روزهای دوشنبه با حضور اعضا برگزار شود.

بر اساس این گزارش در اجرای طرح مقاوم سازی کاخ صاحبقرانیه که یکی از برنامه های عملیاتی مطرح شده در شورا بود، مقرر شد نقشه ها و اسناد مناقصه به همراه جزئیات اجرایی هرچه سریعتر جهت انتخاب پیمانکار بخش جنوبی کاخ صاحبقرانیه ارائه شود.

تعمیر و تعویض سنگ های آسیب دیده جان پناه کاخ اختصاصی نیاوران، تعمیر و مرمت سقف کوشک احمدشاهی شامل لمه کوبی (به صورتی که به اصالت بنا آسیب وارد نکند) و خارج کردن فضله ها و موارد سازه ای مربوط به بنا و تعمیر و یا ساخت مجدد ویترین سنگ کوشک احمدشاهی از جمله مواردی بودند که در این شورا مطرح شدند.

رفع رطوبت و بهسازی و مرمت دیوارهای کاشیکاری شده محوطه، خرید لوازم تاسیساتی و نگهداری بناها، راه اندازی سالن سینمای کاخ اختصاصی نیاوران، طراحی سیستم آبیاری محوطه، تعمیر و مرمت استخرها و حوض موجود در مجموعه و راه آب ها، بهسازی و تجهیز آزمایشگاه مرمت و تجهیز و بهسازی سرویس بهداشتی سالن کنفرانس دیگر مواردی بودند که به بحث و تبادل نظر گذاشته شدند.

گفتنی است پس از تغییر مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در اسفند ماه گذشته و به دنبال بررسی های کارشناسانه، شورای فنی مجموعه با هدف تسریع روند پیگیری امور فنی مربوط به محوطه و بناها و همچنین اتخاذ تصمیمات کارشناسی درست و در زمان مناسب با توجه به اولویت برنامه های حفاظتی تشکیل شده است.

علی لک روحانی، احمد محیط طباطبایی، حمید حیدری مهوار، فریبا کرمانی، علیرضا قلی نژاد، فائق توحیدی، حسین رایتی مقدم، مجید روان پارسا، سید رحمت اله رئوف حنان و سمیه آقازمانی از اعضای شورای فنی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران هستند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1