انتشار فهرست تخریب‌ کنندگان قله اورست

14 می 2016 - 13:00 dsfr.ir/p84bg

انتشار فهرست تخریب‌ کنندگان قله اورست
assets.atlasobscura.com
گرافیتی در اورست

مقامات چینی اعلام کردند، تصمیم دارند نام گردشگرانی که روی کوه اورست نقاشی‌ های گرافیتی می‌ کشند را اعلام کرده و آن‌ها را خجالت‌ زده کنند.

به گزارش ایسنا، با افزایش نقاشی‌ ها و نوشته‌ های گرافیتی روی نقاط مختلف اورست، مسئولین چین به این نتیجه رسیده‌ اند که عوامل این تخریب‌ ها را معرفی کنند.

در بخش چینی این کوه و در کمپ نخست اورست، نوشته‌ هایی با مضمون «من این‌ جا بودم» به زبان‌ های مختلف حک شده و موجبات نارضایتی مقامات گردشگری این کشور را فراهم کرده است.

یکی از مسئولین چینی‌ درباره این طرح گفت: ما امسال لیست سیاهی تهیه کرده‌ ایم و قرار است توریست‌ های بدرفتار، مخصوصا آن‌ ها که گرافیتی می‌ کشند را جریمه کنیم. این فهرست از طریق رسانه‌ ها عمومی خواهد شد.

به گزارش حریت دیلی نیوز، چین همچنین اعلام کرده قصد دارد تابلوهایی را تعبیه کند تا گردشگران بتوانند نوشته‌ ها و طرح‌ های خود را روی آن بنویسند و بکشند و از تخریب این منطقه گردشگری و میراث طبیعی خودداری کنند.

ماه می شلوغ‌ ترین زمان سال برای بالا رفتن از قله اورست است. کمپ اول اورست در سال 2015 به طور میانگین روزانه 550 بازدیدکننده داشت. دیوار چین هم از دیگر جاذبه‌ های این کشور است که تخریب آن توسط گردشگران نگران‌ کننده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1