مهلت 4 ماهه به ایرلاین ها برای اسقاط هواپیماهای زمین گیر

11 می 2016 - 18:10 dsfr.ir/w13rr

مهلت 4 ماهه به ایرلاین ها برای اسقاط هواپیماهای زمین گیر
باشگاه خبرنگاران جوان
هواپیمای بویینگ 747 با نام خوزستان و هواپیمای ایرباس A320 در حال چک در آشیانه

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از مهلت 4 ماهه به شرکت های هواپیمایی برای خروج هواپیماهای زمین گیر غیرعملیاتی از فرودگاه ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ رحمت اله مه آبادی گفت: به ازای هر روز تاخیر در خروج این هواپیماها از فرودگاه ها جریمه های سنگین برای ایرلاین ها در نظر گرفته می شود.

وی درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف هواپیماهای زمین گیر در فرودگاه های کشور گفت: تمامی علامت های ثبت (رجیسترهای) هواپیماهای زمین گیر و غیرعملیاتی با هماهنگی شرکت های هواپیمایی استخراج و به صورت رسمی تقدیم سازمان هواپیمایی کشوری شد.

مه آبادی ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشوری با دریافت رجیستر هواپیماهای زمین گیر و غیرعملیاتی در فرودگاه ها، این هواپیماها را به عنوان ناوگان از رده خارج، مستهلک و غیرقابل بازگشت به حوزه عملیاتی تعریف می کند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: در همین راستا یکشنبه گذشته جلسه ای با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاون عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری در وزارت راه و شهرسازی تشکیل و در این جلسه مقرر شد شرکت های هواپیمایی طی حداکثر 4 ماه آینده نسبت به خروج هواپیماهای زمین گیر و غیرقابل بازگشت اقدام کنند.

مه آبادی با بیان اینکه به ازای هر روز تاخیر در خروج این هواپیماها از فرودگاه ها جریمه های سنگین برای ایرلاین ها در نظر گرفته می شود گفت: با جمع آوری این هواپیماها، در فرودگاه مهرآباد 10 تا 12 محل پارک هواپیما ایجاد می شود که می تواند فضای پارک هواپیما در این فرودگاه را تا حدودی افزایش دهد.

با توجه به رشد پروازهای فرودگاه مهرآباد، تا 5 سال آینده این فرودگاه در مجموع به 75 محل پارک هواپیما نیاز دارد. علاوه بر فضاهای پارک موجود، برای تحقق این هدف، 15 محل پارک در زمین صها و 12 محل پارک با خروج هواپیماهای زمین گیر و اسقاطی در فرودگاه ایجاد خواهد شد.

هم اکنون حدود 40 هواپیمای اسقاطی در فرودگاه مهرآباد وجود دارد. در صورت امکان، قطعات مورد نیاز این هواپیماها برای سایر هواپیماها مورد استفاده قرار می گیرد همچنین بدنه این هواپیماها می تواند برای کاربری های توریستی، گردشگری، رستوران یا سایر موارد استفاده شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1