علت تأخیر سیر قطارهای شب گذشته مسیر تهران-مشهد

11 می 2016 - 13:10 dsfr.ir/gb4v8

علت تأخیر سیر قطارهای شب گذشته مسیر تهران-مشهد
م. آ. پاریابی

شب گذشته در ساعت 21:45 در کیلومتر 290 تا 293 واقع در محدوده ایستگاه گرداب-هفتخوان مسیر تهران-مشهد به علت بارش باران شدید و آب گرفتکی از سیر قطارهای مسافری جلوگیری شد.

حمید باغ عنبران مدیرکل راه آهن شمال شرق (1) در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در این باره توضیح داد: به علت حجم بسیار بالای آب گرفتگی و مدت طولانی بارندگی شب گذشته در این محدوده سیل جاری شد که این سیل به همراه خود سنگ و گل لای نیز همراه داشت.

وی افزود: این موضوع موجب شد دهانه های عبور آب مسدود و آب روی خط آهن جمع شود که بلافاصله پس از اعلام آب گرفتگی تیم فنی و ایمنی به محل اعزام و پس از حدود دو ساعت مسیر در ساعت 23:00 بازگشایی شد و قطارها به سیر خود ادامه دادند.

مدیرکل راه آهن شمال شرق (1) یادآور شد: این توقف بیشتر از دو ساعت قطارها در طرفین خط، موجب تأخیر کلی قطارهای شب گذشته مسیر تهران-مشهد و تغییر در برنامه سیر قطارها شد.

وی با بیان اینکه ایمنی اولویت اصلی راه آهن است، تأکید کرد: آب گرفتگی و جاری شدن سیل شب گذشته هیچ گونه صدمه و خسارتی را به دنبال نداشت و خط صرفا جهت تأمین ایمنی، جلوگیری از نشست یا در رفتگی خط توسط تیم ایمنی راه آهن جمهوری اسلامی ایران بسته شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
15 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1