مرمت هشت بنای تاریخی در بافت تاریخی بوشهر آغاز شد

11 می 2016 - 11:00 dsfr.ir/ge9l1

مرمت هشت بنای تاریخی در بافت تاریخی بوشهر آغاز شد
safariran.ir
مجموعه ساختمان های عمارت ملک با حدود 100 سال قدمت در شهرستان بوشهر

طی تفاهم نامه ای که بین مالکین هشت بنای بافت تاریخی بوشهر با سازمان میراث فرهنگی منعقد شد مرمت این بناها که در آثار ملی به ثبت رسیده اند و دارای مالکیت شخصی هستند پس از تامین اعتبار انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، نصرالله ابراهیمی گفت: این بناها پس از تامین اعتباراز محل اعتبارات ملی استحکام بخشی و مرمت می شوند. عملیات مرمتی این اماکن تاریخی بیشتر سبک سازی بام و ترمیم سقف ها، حذف اندود های فرسوده و استحکام بخشی و ترمیم پوسته نمای این ابنیه تاریخی است.

وی همچنین گفت: طی مذاکرات صورت گرفته با مالکین ابنیه تاریخی ثبت شده در آثار ملی و طی تفاهم نامه ای که در سال جاری با مالکین بسته شد، 18 اثر جهت تامین اعتبار به سازمان پیشنهاد شده بود که تا کنون 8 بنا در اولویت کار هستند و در صورت تامین اعتبار، مرمت آنها انجام خواهد شد.

گفتنی است؛ بافت قدیم بوشهر، از نظر مکانی و جغرافیایی در نوک شمالی شبه جزیره بوشهر تولد، رشد و گسترش یافته است و از سه جهت شمال، شرق و غرب همسایه دریا و از جنوب به بافت جدید (یا اختلاطی از بافت قدیم و جدید) محدود می شود. چهار محله پیکره و هویت بافت را شکل داده اند: محله بهبهانی، شنبدی، دهدشتی و محله کوتی که در این نوع محله بندی عامل "قومیت" نقش اصلی را ایفاء کرده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1