14 اکتبر 2019 - 02:53

نمایشگاه گنبدکاووس در آیینه میراث فرهنگی گشایش یافت

11 می 2016 - 10:20 dsfr.ir/nf2su

نمایشگاه گنبدکاووس در آیینه میراث فرهنگی گشایش یافت
قابوس نامه
نمایشگاه گنبدکاووس در آئینه میراث فرهنگی

نمایشگاهی با عنوان 'گنبدکاووس در آیینه میراث فرهنگی' به مناسب بزرگداشت هفته میراث فرهنگی که از 28 اردیبهشت آغاز می شود، در نگارخانه موج این شهر گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، این نمایشگاه که روز سه شنبه گشایش یافت، دارای سه غرفه است و به مناسبت بزرگداشت سه موضوع میراث فرهنگی، روز جهانی موزه و صنایع دستی برپا شده و تا 30 اردیبهشت دایر خواهد بود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس در مراسم گشایش این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه که با همکاری بخش خصوصی (نگارخانه موج) برپا شده است، در بخش میراث فرهنگی کارگاه سفالگری با دست و چرخ برپا شده که به بررسی سفال شهر تاریخی جرجان از لحاظ تاریخی و نقوش آن و نیز معرفی ابنیه های تاریخی و گردشگری گنبدکاووس می پردازد.

رضا پورمهدی افزود: در بخش موزه به تعریفی از موزه، تاریخچه و انواع آن در سطح کشور و استان گلستان پرداخته شده و دربخش صنایع دستی نیز غرفه های عکس و صنایع دستی شامل پوشاک و زیورآلات اقوام به نمایش درآمده است.

وی همچنین به برخی برنامه های پیش بینی شده برای بزرگداشت هفته میراث فرهنگی در گنبدکاووس اشاره کرد و گفت: در این هفته که از 28 اردیبهشت آغاز می شود، بازدید از موزه فرش این شهرستان رایگان خواهد بود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس هدف از برگزاری این نمایشگاه را که همه روزه صبح و عصر آماده بازدید علاقه مندان است، آشنایی بیشتر مردم با میراث فرهنگی و صنایع دستی منطقه اعلام کرد.

شهرستان تاریخی گنبدکاووس با 360 هزار نفر جمعیت و دارا بودن ابنیه های تاریخی ازجمله برج قابوس به عنوان بلندترین برج آجری جهان، شهر تاریخی جرجان و دیوار دفاعی سکندر در شرق استان گلستان واقع است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 13 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1