نایب رئیس انجمن جهانی اوقات فراغت در ایران:

آمده ام تا اهمیت توریسم و اوقات فراغت را نشان بدهم

11 می 2016 - 09:20 dsfr.ir/n637g

آمده ام تا اهمیت توریسم و اوقات فراغت را نشان بدهم
سینا فخاری
کنفرانس ملی اوقات فراغت

صنعت گردشگری می تواند مشکلات اقتصادی کشورها را تا حد زیادی حل کند.

"نایب رئیس انجمن جهانی اوقات فراغت"

به گزارش «دنیای اقتصاد»، ریکاردو در اولین کنفرانس ملی اوقات فراغت که عصر دوشنبه در تهران برگزار شد، از برزیل به عنوان کشوری موفق در صنعت توریسم یاد کرد و با بیان تجارب این کشور در گردشگری گفت: «برزیل، پنجمین کشور بزرگ در نیمکره جنوبی است.کشور بزرگی مانند برزیل با این وسعت و 26 ایالتی که دارد توریست های زیادی را به سمت خود جلب می کند؛ به طوری که انتظار می رود سائوپائولو با کمک صنعت توریسم در سال 2025 پنجمین شهر ثروتمند جهان شود.»

به گفته او، سال 1988 برزیل اوقات فراغت را در قانون اساسی اش به عنوان یک حق اجتماعی شناخت؛ حقی که پله به پله در تمام شهرها و نهادها به شکل قانون درآمد. ریکاردو تاکید کرد: «لزوما اوقات فراغت آن طور که در ایران تعریف می شود نیست و در برزیل یا نقاط دیگر جهان تعریف های متفاوتی برای آن در نظر گرفته می شود.»

نایب رئیس انجمن جهانی اوقات فراغت در رابطه با وضعیت اوقات فراغت و صنعت توریسم در ایران و جهان گفت: «صنعت توریسم می تواند مشاغلی کارآمد و پایدار را در کشورها ایجاد کند و به شکل طبیعی موجب رشد سایر صنایع باشد. این صنعت همچنین می تواند مشکلات اقتصادی کشورها را تا حد زیادی حل کند. همین مفهوم توریسم و اوقات فراغت بود که من را از برزیل به تهران کشاند تا اهمیت این موضوع را به مردم ایران نشان دهم.»

او با اشاره به اینکه لازم است هر کشور در زمینه اوقات فراغت تحقیقاتی انجام دهد، خاطرنشان کرد: «کشورهای مختلف در زمینه اوقات فراغت تحقیقات زیادی انجام داده اند که می توان با بررسی تک تک آنها به یک مفهوم کلی درباره اوقات فراغت رسید. ایران نیز می تواند در این زمینه ورود پیدا کند و چه بهتر که در بین تحقیقات جهانی، فصلی هم در رابطه با ایران داشته باشیم.»

نایب رئیس انجمن جهانی اوقات فراغت با دعوت از ایران در کنفرانسی که قرار است ماه ژوئن در آفریقای جنوبی برگزار شود، گفت: «دست اندرکاران ایرانی در زمینه اوقات فراغت هم می توانند در این کنفرانس حضور داشته باشند تا بتوانیم داشته هایمان را توسعه دهیم. صنعت توریست جهانی طی 15 سال گذشته در آمریکای جنوبی 6درصد رشد داشته است، یعنی 2 درصد بیش از رشد جهانی؛ بنابراین این صنعت می تواند کمک شایانی به اقتصاد کند.»

وی همچنین ابراز تاسف کرد که خاورمیانه در صنعت توریسم چندان نقش فعالی ندارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1