ابرماراتن كویر لوت چهره زیبای كرمان را به جهانیان معرفی كرد

9 می 2016 - 17:20 dsfr.ir/j18ac

ابرماراتن كویر لوت چهره زیبای كرمان را به جهانیان معرفی كرد
حمید صادقی
ماراتن کویرنوردی ایران با نام "ماراتن راه ابریشم"

ابرماراتن كویر لوت ایران موجب شد چهره زیبای این استان به جهانیان معرفی شود.

"مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان؛ "محمود وفایی" در آیین اختتامیه ابرماراتن راه ابریشم کویر لوت ایران در محل باغ فتح آباد کرمان افزود: این مسابقات نخستین تجربه ایران در برگزاری این سطح از مسابقات ورزشی است.

وی بیان کرد: شش ماه قبل به اتفاق دست اندرکاران این مسابقه با استاندار کرمان دیدار کردیم وی نیز مسیری را ترسیم کرد که نتیجه آن برگزاری بسیار خوب اولترا ماراتن بود. اگر حمایت، تائید و اعتماد استاندار کرمان به این مجموعه نبود امروز ما به این مناسبت اینجا جمع نمی شدیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: با همکاری و همفکری که با تیم خارجی این دوره از مسابقات داشتیم، تصمیم داریم ابرماراتن راه ابریشم کویر لوت ایران، سالانه تکرار شود. از فدراسیون دو و میدانی کشور تقاضا داریم از فرصت و ظرفیتی که استان کرمان در سطحی خوب ایجاد کرده استفاده کند تا شاهد رخدادهای گردشگری و ورزشی در سطح ملی و بین المللی باشیم.

وفایی با بیان اینکه مسابقه اولترا ماراتن، نمایش خوبی از تعامل بخش خصوصی و دولتی بود تصریح کرد: با توجه به رویکرد اقتصاد مقاومتی و افزایش دو برابری گردشگر خارجی در استان کرمان باید از مشارکت بخش خصوصی استفاده کنیم. نکته بسیار مهم این مسابقه این بود که ما شاهد مشارکت جامعه محلی منطقه شهداد در برگزاری اولترا ماراتن راه ابریشم ایران بودیم. وی از امام جمعه، مسئولان و مردم شهداد به دلیل استقبال خوب از میهمانان خارجی ابرماراتن راه ابریشم کویر لوت ایران تشکر کرد.

مهدی سیاوشی رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان نیز گفت: استان کرمان در بخش گردشگری جایگاه ویژه و جاذبه های فراوانی دارد که بخشی از آن ناشناخته مانده است. نخستین اثر برگزاری این ابرماراتن، معرفی کویر و جاذبه های آن بود که به اقرار شرکت کنندگان موجب می شود این ماراتن در سالهای بعد هم برگزار شود.

سیاوشی تصریح کرد: برگزاری ابرماراتن در منطقه شهداد نشان داد کشور ایران و استان کرمان امنیت کامل دارد و زمینه مناسبی برای حضور گردشگران خارجی و علاقه مندان به ایرانگردی فراهم است.
دبیر اجرایی تور بین المللی راه ابریشم بیان کرد: اکنون کویر لوت ایران به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری استان قرار گرفته و می طلبد برای سفر گردشگران برنامه ریزی مناسب انجام شود تا کویر همواره جاذبه گردشگری کرمان باشد.

وی با بیان اینکه امیدواریم بخشی از اعتبارات کرمان به زیرساخت های بخش کویر اختصاص یابد گفت: وجود سازمانی برای محافظت از کویر و حفظ زیبایی آن لازم است.

سیاوشی گفت: بخش خصوصی کمپ کویری را آماده و راه اندازی کرده است و علاوه بر این اقامتگاه های بوم گردی در روستاهای منطقه شهداد می تواند پذیرای گردشگران خارجی باشد.

وی تصریح کرد: مسئولان استان کرمان با همکاری و همدلی برای برگزاری بدون نقص این ابرماراتن تلاش کردند و امیدواریم در سالهای بعد نیز شاهد برگزاری این مسابقه با حضور کویرنوردان دنیا باشیم.

آیین اختتامیه ابرماراتن راه ابریشم با حضور استاندار کرمان و جمعی از مسئولان این استان در باغ فتح آباد کرمان برگزار و از نفرات برتر این مسابقه تقدیر شد.

ابرماراتن راه ابریشم صبح یکشنبه در قلعه زوار اندوهجرد از توابع شهداد خاتمه یافت و در مجموع مسابقات محمد انسال از مراکش نفر اول، آلبرتو تاگیا بوا از ایتالیا نفر دوم و نیکلا چیانی از ایتالیا نفر سوم شدند. ابرماراتن بین المللی راه ابریشم از 13 تا 19 اردیبهشت ماه در منطقه شهداد برگزار شد و 35 دونده از 10 کشور جهان مسیر 250 کیلومتری این مسابقه را دویدند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1