آغاز جمع آوری هواپیماهای اسقاطی از فرودگاه ها

9 می 2016 - 13:40 dsfr.ir/cb82a

آغاز جمع آوری هواپیماهای اسقاطی از فرودگاه ها
airliners.net
چند فروند هواپیمای فرسوده ایران ایر در فرودگاه

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از آغاز جمع آوری هواپیماهای اسقاطی از فرودگاه ها خبر داد و گفت: البته این کار یک اقدام تدریجی است و به یکباره امکان پذیر نیست.

مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از برنامه ریزی شرکت های هواپیمایی برای جمع آوری هواپیماهای زمین گیر خود از فروگاه ها خبر داد و افزود: شرکت های هواپیمایی عملیات جمع آوری هواپیماهای غیرعملیاتی و قابل معدوم خود از فرودگاه ها را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه جمع آوری هواپیماهای زمین گیر غیرقابل عملیاتی یک اقدام تدریجی است و به یکباره امکان پذیر نیست گفت: در این راستا شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی جمع آوری هواپیماهای خود از فرودگاه ها را آغاز کرده و سایر شرکت ها نیز به تدریج در حال جمع آوری هواپیماهای قابل معدوم خود از سطح فرودگاه ها هستند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی همچنین درباره آخرین وضعیت مذاکره ایرلاین ها با بوئینگ با توجه به نامه اخیر 3 نماینده کنگره آمریکا به این شرکت مبنی بر عدم همکاری با ایران گفت: مذاکرات شرکت های هواپیمایی با شرکت های هواپیماسازی از جمله بوئینگ ادامه دارد و نامه اخیر چند نماینده کنگره آمریکا به بوئینگ هیچ تاثیری در روند مذاکرات نداشته و تنها یک شوی سیاسی و تبلیغی بود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر 48 فروند هواپیمای بوئینگ MD، بوئینگ 747، بوئینگ 737، بوئینگ 727 و بوئینگ 757 در شرکت های هواپیمایی مختلف ایرانی در حال پرواز هستند که 32 درصد از ناوگان فعال هوایی کشور را تشکیل می دهد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: ایرلاین ها در تلاش هستند تا از طریق اجاره یا اجاره به شرط تملیک، هواپیمای مورد نیاز خود را تأمین کنند که مذاکرات آنها ادامه دارد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: طبق قانون دائمی شدن بخشی از احکام برنامه های توسعه ای کشور سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه های کشور از شمول قانون مدیریت خدمات کشوری خارج و مشمول قانون کار شدند که این مصوبه می تواند تحول بزرگی در صنعت هوانوردی ایجاد کند.

سامانی با تاکید بر لزوم حمایت نمایندگان مجلس از صنعت حمل و نقل هوایی گفت: استفاده از منابع صندوق توسعه ملی یکی از موانع ایرلاین ها برای خرید هواپیما است که عنایت ویژه مجلس می تواند دریافت وام از این صندوق را تسهیل کند.

وی ادامه داد: متاسفانه با توجه به شرایطی که برای دریافت تسهیلات از این صندوق در نظر گرفته شده، شرکت های هواپیمایی قادر به استفاده از منابع این صندوق نیستند.

وی یادآور شد: اگر قوه مقننه و نمایندگان مجلس عنایت ویژه ای به صنعت حمل و نقل هوایی داشته باشند، صندوق توسعه ملی می تواند در جهت ارائه تسهیلات به شرکت های هواپیمایی نقش قابل توجهی داشته باشد چرا که در حال حاضر به دلیل شرایط سخت گیرانه صندوق توسعه ملی، این امکان برای ایرلاین ها فراهم نیست.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1