1 ژوئن 2020 - 03:05
معاون وزیر کار:

صنعت گردشگری امنیت و ثروت می آورد

9 می 2016 - 11:00 dsfr.ir/cw9jb

صنعت گردشگری امنیت و ثروت می آورد
میثم رودکی - دنیای سفر
آماده سازی سرویس های بهداشتی در پایگاه جهانی تخت سلیمان

معاون وزیر کار معتقد است، صنعت گردشگری برای کشور هم امنیت و ثروت می آفریند و هم هزینه های تولید را کاهش را می دهد.

حسن هفده تن در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: یکی از راه هایی که در کوتاه مدت می تواند به حل مشکلات اشتغال کمک کند، توسعه گردشگری و زیرساخت های گردشگری است و امیدواریم که امسال با همدلی میان مسئولان، گشایش اساسی در فضای کشور حاصل شود و بهبود فضای کسب و کار اتفاق بیفتد.

وی هر یک درصد رشد اقتصادی را نیازمند حداقل 120 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری دانست و تاکید کرد: علائم تخریب اقتصاد، رشد منفی است و تا اقتصاد به رشد مثبت به ویژه رشدهای بالاتر برسد زمان بر است. از این رو فضای کسب و کار باید به قدری شفاف باشد که سرمایه گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج برای سرمایه گذاری در کشور رغبت پیدا کنند.

معاون روابط کار وزیر کار ابراز امیدواری کرد که با حل مشکل بدهی معوق بنگاه ها به بانک ها در سال جاری رشد اشتغال در کشور را شاهد باشیم.

هفده تن ادامه داد: دولت مصمم است برای آن دسته واحدهای تولیدی که تولیدات شان صادرات گرا است و استانداردهای لازم برای دریافت وام را دارند ولی برای ورود به بازار کار با کمبود نقدینگی مواجه هستند تسهیلاتی فراهم کند تا تولیداتشان را به ظرفیت اسمی برسانند و از این طریق به رشد اشتغال و صادرات کشور کمک شود.

وی یادآور شد: در صورتی که تحریم ها برطرف و بخش اعظمی از طلب های ایران پرداخت شود، شرایط اقتصاد و فضای کسب و کار رو به بهبود خواهد رفت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1