23 ژوئن 2024 - 20:06

15 نکته در بازاریابی دیجیتال هتل ها

10 می 2016 - 16:00 dsfr.ir/p907q

بازاریابی آنلاین هتل ها

بازاریابی آنلاین هر روز پیچیده تر می شود؛ به خصوص برای هتلدارانی که باید در مورد این نوع تاکتیک ها بیشتر بدانند و در سایت های جست و جو برای هتل ها موقعیت بهتری را نسبت به بقیه هتل ها پیدا کنند.

متخصصان بازاریابی الکترونیک برای هتل ها 15 نکته کلیدی مهم در این مسیر را برشمرده اند:

1. شخصی سازی: مسافران در سایت های متنوعی به دنبال هتل مورد نظر خود می گردند، از این رو این موضوع بسیار حیاتی است که شما فضای اختصاصی خود را در اینترنت داشته باشید؛ وب سایت، وبلاگ و ... توجه کنید که شبکه های مجازی خانه خود شما نیستند اگرچه به حضور در آنها نیاز دارید. سرمایه گذاری روی راه اندازی وب سایت در کنار ابزارهای مناسب SEO مواردی حیاتی برای بازاریابی دیجیتال شما هستند.

2. SEO جدید: بهینه سازی جست وجو بر مبنای استانداردهای جست و جوی گوگل و پیاده سازی آن برای جست و جوی بهتر در اینترنت باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

3. رزرو موبایلی: از مهم ترین نکات است و در حال حاضر به عنوان یک ضرورت به آن نگاه می شود نه به عنوان یک اختیار. در حال حاضر حدود 25 درصد از حجم رزرو هتل ها از طریق موبایل انجام می شود. این موضوع برای رده سنی جوان تر طبق آمار تا 38 درصد بیشتر است.

4. ترک رزرو: آیا می دانستید که حدود 98 درصد از کسانی که از وب سایت رزرو هتل استفاده می کنند قبل از اتمام روند خرید سایت را ترک می کنند؟ بنابراین باید پرسید که چگونه هتل ها می توانند از این رقم بسیار بالا جلوگیری کنند؟ استفاده از ابزارهای «ترک رزرو» یکی از این راه ها است. این ابزار برای شناخت و ارسال دوباره ایمیل و بازاریابی خلاقانه برای کسانی است که روند رزرو را ترک می کنند. سایت به روز، وب سایت سازگار با موبایل و توجه به موارد زیر از دیگر نکاتی است که می تواند در این خصوص به شما کمک کند. 39 درصد از بازدیدکنندگان وب سایت در مرحله اول تنها به نگاه کردن و چرخیدن در وب سایت بسنده می کنند و نیاز به جست وجوی بیشتر دارند؛ 37 درصد، قیمت ها را با موارد دیگر مقایسه می کنند؛ 21 درصد از آنان نظرات دیگر مسافران را جویا می شوند؛ 13 درصد به دلیل طولانی بودن مسیر رزرو از ادامه مسیر منصرف می شوند؛ 9 درصد به دلیل مسائل فنی مانند از دست رفتن اتصال به اینترنت از دست می روند؛ 7 درصد به دلیل قوانین و محدودیت های پرداخت از ادامه روند خرید صرف نظر می کنند.

5. اَبَر جست و جو: راه زیادی برای دستیابی به این ابزار که برای هتل ها قابل استفاده باشد وجود دارد.

6. پرداخت موبایلی: این یکی از مهم ترین نکات برای انگیزش مخاطب به جهت اتمام روند خرید است.

7. داشتن خانه شخصی: هتل ها، وب سایت و فضای شخصی خود را دارند و اطلاعات را بنابر خواسته و نیاز مخاطب آماده و ارائه می کنند.

8. سرمایه گذاری روی شبکه اجتماعی: در حال حاضر همه به این موضوع واقف هستند که کسب و کارها برای فعالیت حقوقی در فضای شبکه های اجتماعی نیاز به پرداخت مبلغی به عنوان هزینه فعالیت دارند. بنابراین سرمایه گذاری هم به صورت منابع مالی و هم منابع انسانی برای مجموعه های گردشگری بسیار حیاتی است.

9. محتوای مبتنی بر اشخاص: هتل ها باید محوریت اطلاعات را بر مبنای کاربر قرار دهند و نیازها و خواسته های مشتریان را به خوبی بشناسند.

10. بازاریابی برنامه ریزی شده: داشتن استراتژی های بلندمدت برای بازاریابی دیجیتال از ابزارهای مهم کار است.

11. محتوای صوتی تصویری: بیان مطالب و اطلاعات به زبان صوتی و تصویری یکی از مهم ترین راه ها برای بسیاری از برندها است که بتوانند محتوای مورد نظر خود را از طریق وب سایت های خود و شبکه های اجتماعی با مخاطبان خود در میان بگذارند.

12. استراتژی مبتنی بر تجربه: مشتریان ترجیح می دهند به هتلی وفادار بمانند که به ویژگی ها، خواسته ها و نیازهای آنان توجه داشته باشد. به عنوان مثال اینترنت رایگان، دسترسی به رویدادهای ویژه، نمایش های لباس و مد، دسترسی VIP و ... از جمله مواردی است که می تواند مشتریان ثابت و وفادار بسازد.

13. نزدیک بودن به تکنولوژی: 91 درصد از کاربران گوشی های هوشمند، دائما از این ابزار استفاده می کنند و هتل ها نیز باید از این مزیت برای بازاریابی خود استفاده بهینه داشته باشند.

14. نسل جدید: توجه به نسل جدید به طور ویژه از جمله مواردی است که به هتل ها در بازاریابی دیجیتالی کمک می کند.

15. رویکرد جامع برای مدیریت درآمد: تغییر رفتار مصرف کنندگان، هتلداران را وادار می کند که از استراتژی های جدید بازاریابی و فروش استفاده کنند تا بتوانند به مشتریان هنگام تصمیم گیری کمک و به درستی منابع درآمدی خود را مدیریت کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1