با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛

بزرگترین مجموعه تفریحی ورزشی غرب استان تهران افتتاح شد

8 می 2016 - 13:40 dsfr.ir/il4d3

بزرگترین مجموعه تفریحی ورزشی غرب استان تهران افتتاح شد
میراث آریا
افتتاح فاز دوم مجموعه ورزشی فرهنگی پارک آبی ساحل خلیج فارس در شهرستان ملارد

بزرگ ترین مجموعه تفریحی ورزشی در غرب استان تهران با عنوان پارک آبی ساحل خلیج فارس در شهرستان ملارد با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد.

به گزارش میراث آریا، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عصر روز شنبه 18 اردیبهشت ماه در مراسم بهره برداری از فاز دوم مجموعه ورزشی فرهنگی پارک آبی ساحل خلیج فارس در شهرستان ملارد افزود: یکی از مصادیق بارز تحقق اقتصاد مقاومتی و زمینه سازی برای توسعه و رونق فعالیت های اقتصادی کشور، جذب سرمایه های بخش خصوصی است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به نامگذاری سال جاری تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» گفت: رویکرد اصلی دولت یازدهم برای تحقق این شعار محوری، بهره گیری از توان و سرمایه بخش خصوصی برای اجرای پروژه های زیرساختی در حوزه های مختلف از جمله صنعت گردشگری است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطر نشان کرد: کشور ایران دارای ظرفیت های بسیاری در بخش های مختلف صنعت گردشگری از جمله جاذبه های زیارتی، سیاحتی، علمی، تاریخی و طبیعی است که سرمایه گذاری در راستای بهره برداری از این ظرفیت ها نقش بسیار مهمی در رشد و توسعه اقتصادی کشور دارد.

به گفته سلطانی فر، براساس برنامه ششم و هفتم توسعه کشور، باید تا سال 1404 زمینه ورود 20 میلیون گردشگر خارجی به کشور فراهم شود که تحقق این مهم با بهره گیری از توان و ظرفیت بخش خصوصی امکانپذیر است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در حال حاضر، یک هزار و 600 پروژه عمرانی و زیربنایی در حوزه تاسیسات اقامتی و گردشگری در نقاط مختلف کشور در حال اجراست.

معاون رئیس جمهور افزود: درآمد صنعت گردشگری در دنیا در بخش تفریحات و سرگرمی بالغ بر شش هزار و 500 میلیارد دلار است که ایران اسلامی باید با توجه به قابلیت هایی که دارد سهم خود را از این درآمد افزایش دهد.

یادآور می شود،در این مراسم، فاز دوم مجموعه بزرگ فرهنگی، ورزشی پارک آبی خلیج فارس با مساحت 45 هزار متر مربع در شهرستان ملارد به بهره برداری رسید. این پروژه با سرمایه گذاری 550 میلیارد ریالی بخش خصوصی در پنج فاز اجرا می شود که تاکنون دو فاز آن به بهره برداری رسیده است. فازهای سوم، چهارم و پنجم این پروژه ورزشی نیز تا پایان سال چاری به بهره برداری می رسد.

این آئین با حضور معاون امور بین الملل و اقتصادی استاندار تهران، فرماندار شهرستان کرج، فرماندار ملارد و جمعی از مدیران اجرایی شهرستان ملارد برگزار شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1