16 اکتبر 2019 - 00:26
مدیرعامل صندوق احیا خبر داد؛

فسخ قرارداد واگذاری عمارت مسعودیه به بخش خصوصی ابلاغ شد

8 می 2016 - 13:20 dsfr.ir/os6g9

فسخ قرارداد واگذاری عمارت مسعودیه به بخش خصوصی ابلاغ شد
حسین سعیدی
حضور سیاهی لشکرها برای نمایش «به توپ بستن مجلس»

مدیرعامل صندوق احیای آثار تاریخی از ابلاغ نامه فسخ قرارداد شرکت بهره بردار عمارت مسعودیه و این صندوق به عنوان مالک، به دلیل عدم تعهدات بخش خصوصی به مفاد قرارداد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر پیرو حضور 200 هنرور برای انجام پروژه عکسبرداری در ساختمان اصلی عمارت مسعودیه که روز گذشته با مخالفت مسئولان صندوق احیای آثار تاریخی و حراست سازمان میراث فرهنگی متوقف شد، محمدرضا پوینده مدیرعامل صندوق احیای آثار تاریخی گفت: اگر وضعیتی که روز گذشته شاهدش بودیم ادامه پیدا می کرد سقف دیوان خانه ریزش می کرد و فاجعه انسانی رخ می داد.

وی گفت: وقتی چنین وضعیتی را در عمارت مسعودیه مشاهده کردیم در جلسه ای با حضور هیات مدیره و معاون حقوقی صندوق به این نتیجه رسیدیم که فسخ قرارداد بین صندوق و شرکت بهره بردار درباره عمارت مسعودیه و کاروانسرای وکیل به بخش خصوصی دوباره ابلاغ شود.

پوینده ادامه داد: بر اساس قانون و طبق قرارداد پس از اعلام فسخ باید این مجموعه به همراه کاروانسرای وکیل به صندوق احیا برگشت داده شود. ما پیش از این در روز 15 اردیبهشت ماه نیز نامه ای نوشته و اعلام کرده بودیم که هر نوع بهره برداری از مجموعه عمارت مسعودیه باید متوقف شود و نسبت به تحویل عمارت اقدام کنند.

وی درباره اینکه شرکت عظام غیر از عمارت مسعودیه و کاروانسرای وکیل، بهره بردار هتل سنتی عامری های کاشان نیز هست تصریح کرد: با مجموعه خانه عامری ها مشکلی نداریم، برای مرمت و احیای این خانه هزینه شده اما در عمارت مسعودیه برخلاف تعهدات مندرج در قرارداد نه تنها هیچ گونه مرمتی انجام نشده بلکه بهره برداران در شرکت عظام مدعی هزینه کرد 8 میلیارد تومانی شده اند در صورتی که در سال گذشته شاید تنها 5 درصد از هزینه 4 میلیاردی که باید صرف مرمت می شد را خرج کرده اند.

پوینده افزود: مسئولان این شرکت در چند سالی که عمارت مسعودیه را در اختیار داشتند به شکل های متعدد از جمله کافی شاپ، تئاتر و ... از این مجموعه بهره برداری کردند در صورتی که طی چندین بار نامه نگاری اعلام کردیم این بهره برداری ها خلاف قانون است چرا که در قرارداد ذکر شده اجازه بهره برداری را صندوق احیا می دهد اما اصلا توجهی به این نامه ها نکردند. بنابراین از آن ها می خواهیم که در اسرع وقت تمام موارد را صورت جلسه کرده و با توجه به اینکه فسخ قرارداد به آن ها ابلاغ شده از این موضوع تمکین کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1