به دلیل بدهی به شهرداری منطقه ۶؛

ساختمان اداره میراث فرهنگی تهران پلمپ شد

7 می 2016 - 14:00 dsfr.ir/np38g

ساختمان اداره میراث فرهنگی تهران پلمپ شد
mehrnews.com
پلمپ اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران توسط شهرداری منطقه 6

اداره کل میراث فرهنگی استان تهران بابت عوارض به شهرداری منطقه ۶ پلمپ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرداری منطقه ۶ اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، با قرار دادن بلوک سیمانی جلوی در ورودی، باعث منع فعالیت این اداره شد.

با این وجود کارمندان اداره میراث فرهنگی استان تهران با دیدن این وضعیت که صبح روز شنبه هجدهم اردیبهشت ماه 1395 اتفاق افتاد از اطراف آن به داخل اداره کل رفت و آمد می‌کنند.

در این باره، پناهی مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ گفت: از آنجا که منطقه ۶ قلب اداری و تجاری تهران است با مجموعه‌ های مختلف دولتی و خصوصی مواجه هستیم که در حقیقت توسعه تجاری و یا اداری غیر مجاز داده‌ اند و برخی از این توسعه‌ ها علاوه بر اینکه خلاف ضوابط شهری و معماری محسوب می‌ شود، برای شهر هم خطرساز است و ملک را با تزلزل رو به رو می‌ کند. از سویی مدیریت شهری به طور روزمره با این مجموعه‌ها رو به رو است.

وی ادامه داد: شهروندان و مجموعه‌های خصوصی اگر تخلفی انجام می‌ دهند عوارض و  حق و حقوق شهر را می پردازند اما مجموعه‌ های دولتی با مدیریت شهری همکاری نکرده و از رای صادر شده نیز تمکین نمی‌ کنند.

رجبعلی خسروآبادی مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران که پیش از این با شهرداری نیز همکاری می‌ کرده، این موضوع را با عظیم بابایی شهردار منطقه ۶ در میان گذاشته و گویا قرار است این مشکل امروز حل شود.

از سوی دیگر رئیس اداره اجرای احکام منطقه ۶ شهرداری گفت: میراث فرهنگی تهران به دلیل تغییر کاربری ساختمان مسکونی به اداری باید ۶ میلیارد تومان عوارض و ۱۴ میلیون تومان جریمه بپردازد.

شهریار عطری رئیس اداره اجرای احکام منطقه ۶ شهرداری تهران درباره منع فعالیت اداره کل میراث فرهنگی استان تهران تصریح کرد: از یک سال پیش بارها به مسئولان اداره کل میراث فرهنگی استان تهران اعلام کرده‌ ایم که بابت تغییر کاربری و تبدیل ساختمان این اداره کل از مسکونی به اداری باید مبلغ ۶ میلیارد تومان به شهرداری منطقه ۶ پرداخت می‌ کردند ولی این کار انجام نشد تا اینکه به آنها علاوه‌ بر این مبلغ، جریمه ۱۴ میلیون تومانی نیز تعلق گرفته است؛ باز هم درباره این موضوع نتیجه‌ ای نگرفته و این بار با قرار دادن بلوک سیمانی، مانع فعالیت آنها شدیم.

وی ادامه داد: از یک جایی به بعد این تغییر کاربری نیاز به رأی ماده ۱۰۰ شهرداری دارد چرا که اگر یک ساختمان مسکونی به اداری تبدیل شد باید مبلغی را به عنوان عوارض به شهرداری می‌ پرداختند تا شهرداری نیز پایان کار بدهد. این عوارض برای اداره کل میراث فرهنگی استان تهران که یک ساختمان مسکونی را به اداری تبدیل کرده، ۶ میلیارد تومان بوده است. در صورت عدم پرداخت این بدهی، باید آن ساختمان به مسکونی تبدیل می‌ شد؛ منتها قابلیت مسکونی را ندارد چون بافت آن محدوده تغییر کرده باید عوارضی پرداخت می‌ شد.

عطری تصریح کرد: مسئول اداره کل میراث فرهنگی تهران بابت این موضوع نزد شهردار منطقه ۶ آمده بود تا این مبلغ به صورت اقساط پرداخت شود و یا تخفیف‌‌ هایی به آنها تعلق گیرد؛ ما دوباره یک ماه دیگر به آنها مهلت داده‌ ایم تا عوارض خود را پرداخت کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1