28 فوریه 2020 - 08:50
رئیس جامعه تورگردانان خبر داد؛

تردد اتوبوس گردشگران در یزد بعد از ساعت 19 ممنوع شد

4 می 2016 - 13:30 dsfr.ir/qs2s3

تردد اتوبوس گردشگران در یزد بعد از ساعت 19 ممنوع شد
فاضل رحیمیان ندوشن
گردشگران خارجی در یزد

رئیس جامعه تورگردانان با اشاره به اینکه تردد اتوبوس های گردشگری طبق اعلام پلیس راهور یزد از ساعت 19 ممنوع اعلام شده، گفت: این اقدام خلاف سیاست های جذب گردشگر است.

رئیس جامعه تورگردانان ایران گفت: در فروردین ماه نامه ای از سوی پلیس راهور ناجا در استان یزد دریافت شد که اعلام کرده بود تردد اتوبوس های گردشگری تنها از ساعت 7 صبح تا 19 بلامانع است. این بدان معناست که توریست را در هتل زندانی کنیم و اجازه ندهیم از هتل برود جای دیگری شام بخورد و یا از زمان شب برای رفتن به مکان های دیگر استفاده کند چون بعد از ساعت 7 شب اجازه خروجش را از هتل نمی دهیم.

ابراهیم پورفرج ادامه داد: ما معمولا تورهای گردشگری 30 نفره را با اتوبوس های توریستی جا به جا می کنیم و از این به بعد باید اگر می خواهیم آنها را بعد از ساعت 7 به جایی ببریم 7 تاکسی گرفته و مراقب باشیم که همه تاکسی ها با هم حرکت کنند. این چه کاری است؟ آیا این اقدام با سیاست های اقتصاد مقاومتی در تناقض نیست؟

رئیس جامعه تورگردانان ایران گفت: یک راه برای حل این مشکل وجود دارد آن هم اینکه مانند سال های قبل استان یزد را در زمره شهرهای ورودی قرار دهیم یعنی مانند قبل که شب می رسیدیم به یزد، صبح آنجا را دیده و به اصفهان می رفتیم می توان چنین کاری را تکرار کرد اما با این اتفاق آیا اقتصاد گردشگری شهر یزد به هم نمی ریزد؟ آیا اکنون که اتوبوس های توریستی در شهر یزد توقف می کند، موجب رونق بخشیدن به هتل ها و مراکز گردشگری شهر نشده که می خواهند با اعلام محدودیت در تردد اتوبوس های گردشگری این رونق را از بین ببرند؟ آیا ما با همین نامه ها و رفتارها می خواهیم میزبان 20 میلیون گردشگر خارجی باشیم؟

پورفرج این مشکل را به تازگی با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی مطرح کرده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1