رییس سازمان میراث فرهنگی خبر داد:

یارانه سفر به مقاصد جدید و متنوع داخلی

2 می 2016 - 21:30 dsfr.ir/vt74e

یارانه سفر به مقاصد جدید و متنوع داخلی
شهرام منصوری - دنیای سفر
جاده ایذه در ایام نوروز

باید ذهن و توجه مردم را به سوی مقاصد متنوع و جدید داخلی سوق دهیم و به همین منظور یارانه سفر به مقاصد متنوع و جدید به گردشگران داخلی اختصاص دهیم.

"رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری"

به گزارش خبرگزاری ایرنا، مسعود سلطانی فر معاون در جلسه ای که امروز با حضور اعضای هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران برگزارشد، گفت: گردشگری، یکی از حوزه هایی است که پس از توافق با 1+5 و آغاز اجرای برجام، بیشترین تاثیر مثبت را پذیرفته است و در سال های آینده شاهد روند رشد بیش از پیش این صنعت در کشور خواهیم بود.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به اینکه در چند ماه اخیر با بیش از 20 گروه خارجی برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری کشور دیدار و مذاکره داشته است، اضافه کرد: سرمایه گذاری در این بخش نیاز به پیگیری، کارشناسی و جلسات مکرر دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعلام این خبر که در 2 سال گذشته، 25 هتل 4 و 5 ستاره در کشور به بهره برداری رسیده است، افزود: این تعداد هتل در تهران، شیراز، مشهد، قشم، کیش، گرگان، تبریز، بروجن، ارومیه، سمنان، یزد و مازندران مورد بهره برداری قرار گرفته است. در حال حاضر 214 هتل آپارتمان با پیشرفت فیزیکی بین 5 تا 80 درصد در کشور در دست احداث است، همچنین مجوز ساخت 69 هتل 5 ستاره و 94 هتل 4 ستاره صادر شده و 191 هتل 3 ستاره، 144 هتل 2 ستاره و 219 هتل یک ستاره در حال ساخت است.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه برای دستیابی به اهداف خود در این صنعت به برنامه ریزی، آینده نگری و همگرایی تمامی فعالان و دست اندرکاران این صنعت نیاز داریم، تصریح کرد: ارائه تسهیلات ویزا، گسترش هتل ها، گسترش ایرلاین ها، توسعه شبکه حمل و نقل هوایی، ریلی وزمینی، گسترش سطح خدمات پرسنل تاسیسات گردشگری وافزایش دفاتر جذب گردشگر در کشورهای خارجی از مهمترین برنامه هایی است که باید با جدیت پیگیری شود.

وی در ادامه این دیدار با اشاره به اینکه کاهش قیمت تورها، افزایش تعداد گردشگر را به دنبال خواهد داشت، اضافه کرد: ارائه تخفیف در بسته سفر، اعم از ایرلاین ها، شبکه حمل و نقل، هتل ها و تورها در جذب و جلب گردشگران بیشتر تاثیر بسزایی خواهد داشت.

معاون رئیس جمهور همچنین با تاکید بر ساماندهی زمانی و مکانی گردشگری داخلی، گفت: در آینده نزدیک یارانه سفر به مقاصد جدید داخلی به گردشگران اختصاص داده خواهد شد، استان سیستان و بلوچستان و مسیر زاهدان، زابل، چابهار و تهران به عنوان نخستین مقصد جدید به گردشگران داخلی ارائه می شود و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، یک سوم هزینه سفر به این مقاصد را در سال 95 می پردازد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: باید ذهن و توجه مردم را به سوی مقاصد متنوع و جدید داخلی سوق دهیم، چراکه جاذبه های گردشگری ایران در مقابل بسیاری از کشورهای دیگر، حرف های بسیاری برای گفتن دارد. نباید اجازه دهیم در تورهای خارجی، مردم دچار ضرر و زیان شوند، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی گردشگری در کشور، به نحوی نظارت دقیق، معمول کرده که متضمن حقوق شهروندان باشد و جلوی تعرض به حقوق مردم را در سفرهای خارجی خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، سلطانی فر در پایان تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی به عنوان دستگاه حاکمیتی، موظف به حفاظت از حقوق مردم و مسافران در سفرهای خارجی و داخلی است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1