9 ژوئن 2024 - 19:40
معاون رئیس جمهوری خبر داد:

افزایش تقاضای سرمایه گذاری خارجی در گردشگری ایران

10 مارس 2015 - 07:00

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از افزایش تقاضای سرمایه گذاری خارجی در بخش گردشگری ایران خبر داد.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از افزایش تقاضای سرمایه گذاری خارجی در بخش گردشگری ایران خبر داد. مسعود سلطانی فر افزود: گروه های خارجی بسیاری برای سرمای ‌گذاری در بخش گردشگری اعلام آمادگی کرده اند که عمده این تقاضاها در زمینه هتل سازی است.

به گفته وی سرمایه گذارانی از کشورهای ترکیه، فرانسه، ایتالیا و کشورهای عربی برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری ایران اعلام آمادگی کرده اند. وی گفت: برای حضور سرمایه گذاران خارجی در گردشگری ایران، باید شرایط لازم فراهم شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین از افزایش ورود گردشگران خارجی به ایران خبر داد و افزود: ورود گردشگران خارجی به کشور در یک سال اخیر از طریق سفارتخانه های ایران در کشورهای مختلف افزایش یافته، به گون ‌ای که در چهار سرکنسولگری ایران در آلمان 35 هزار روادید، در سفارت ایران در لهستان پنج هزار روادید و در سرکنسولگری ایران در کربلا 320 هزار روادید برای سفر گردشگران به ایران صادر شده است.

سلطانی فر با رد این نظر که تعدادی از مخالفان دولت از ورود گردشگران خارجی به ایران رضایت ندارند، گفت: این گونه نیست و همه مردم و مسوولان کشور در همه بخش ها، متوجه آثار اقتصادی و فرهنگی حضور گردشگران خارجی هستند و کسی مخالف حضور گردشگران خارجی نیست.

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1