26 می 2020 - 22:27
مدیرکل دفتر گواهینامه های سازمان هواپیمایی کشوری:

ایرباس ها برای 5 هزار نفر اشتغالزایی می کنند

1 می 2016 - 14:00 dsfr.ir/l23ai

ایرباس ها برای 5 هزار نفر اشتغالزایی می کنند
عارف طاهرکناره
فرود نمادین هواپیمای ایرباس در فرودگاه مهرآباد

هر ایرباس یا هواپیمای جدیدی که وارد ناوگان شود، حداقل برای 40 نفر شغل ایجاد می کند و با ورود 118 فروند هواپیماهای ایرباس برای 5 هزار نفر اشتغال ایجاد می شود.

"مدیرکل دفتر گواهینامه های سازمان هواپیمایی کشوری"

به گزارش ایلنا؛ محمدرضا کاظمی پور اظهار کرد: با ورود ناوگان جدید هوایی مشکل بیکاری خلبان ها و گروه پروازی رفع می شود.

وی با اشاره به ظرفیت اشتغالزایی هر فروند هواپیمای ایرباس گفت: هر هواپیمایی به طور متوسط برای 6 خلبان و 6 کمک خلبان اشتغالزایی می کند بنابراین 118 هواپیمای ایرباس می تواند برای بیش از هزار و 400 خلبان و کمک خلبان اشتغالزایی داشته باشد.

مدیرکل دفتر گواهینامه های سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: همچنین این تعداد هواپیمما برای 18 نفر مهماندارد و حداقل 10 نفر سر مهماندار اشتغال ایجاد می کند.

کاظمی پور تاکید کرد: در مجموع 118 فروند هواپیمای ایرباس می تواند برای نزیک به 5 هزار نفر نیروی متخصص به صورت مستقیم اشتغالزایی داشته باشد.

وی افزود: به طور قطع این تعداد هواپیما به صورت غیر مستقیم برای افراد بیشتری در زنجیره صنعت هوانوردی از جمله نیروی انسانی بخش بار، کترینگ، بخش فرودگاه و ... فرصت شغلی به وجود می آورد.

مدیرکل دفتر گواهینامه های سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه در حال حاضر چیزی حدود 500 الی 700 کمک خلبان در صف ورود به بازار کار هستند، گفت: در صورت ورود هواپیماهای جدید برای تمام این افراد فرصت شغلی به وجود می آید و مشکل بیکاری در صنعت هوانوردی رفع خواهد شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 15 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1