22 نوامبر 2019 - 08:10
مدیركل راه آهن آذربایجان خبر داد:

راه اندازی قطار مسافری نخجوان - مشهد تا سه ماه دیگر

29 آوریل 2016 - 15:00 dsfr.ir/hs7by

راه اندازی قطار مسافری نخجوان - مشهد تا سه ماه دیگر
fadaktrains.ir
قطار فدک در ایستگاه راه آهن مشهد

مدیرکل راه آهن آذربایجان از راه اندازی قطار مسافری در مسیر جمهوری خودمختار نخجوان - تبریز - مشهد تا سه ماه آینده خبر داد.

مدیرکل راه آهن آذربایجان از راه اندازی قطار مسافری در مسیر جمهوری خودمختار نخجوان - تبریز - مشهد تا سه ماه آینده خبر داده و می گوید درباره برنامه زمانی سیر قطار از نخجوان به مشهد و بالعکس، نحوه و تعرفه فروش بلیت این قطار و موضوع آماده سازی ایستگاه جلفا به منظور بررسی گذرنامه و امور گمرکی هم بررسی شده است.

به گزارش تین نیوز، میرحسن موسوی پس از نشست بررسی کارشناسی راه اندازی این قطار با حضور مسئولان راه آهن جمهوری آذربایجان در تبریز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه راه اندازی این قطار با توافق روسای راه آهن دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان در حال انجام است، گفت: پیش از نشست امروز در نخجوان نشستی برگزار و کلیات موضوع مطرح شده است.

به گفته موسوی راه اندازی این قطار در راستای توسعه مناسبات دو کشور و به منظور تسهیل مراودات گردشگری است و مقرر شده واگن مورد نیاز این قطار از سوی جمهوری نخجوان تامین شود.

براساس اعلام سایت وزارت راه، در این صورت در ایستگاه جلفای ایران، نیاز به تعویض بوژِی (سیستم حرکتی واگن ها) خواهد بود که در فاصله زمانی بررسی گذرنامه مسافران و انجام امور گمرکی کالای همراه مسافر این عملیات انجام خواهد شد.

این قطار دارای سه واگن و هر واگن به ظرفیت 32 نفر خواهد بود که مطابق برنامه ریزی ها، هر هفته دو سفر برای این مسیر در نظر گرفته شده است.

مدیرکل راه آهن آذربایجان همچنین گفت: در نشستی که با هیات نخجوانی خواهیم داشت، در زمینه اجاره واگن های باری نخجوان بحث خواهیم کرد و در صورت نبود مشکل سیر این واگن ها در کشورهای مشترک المنافع، نسبت به اجاره این واگن ها برای استفاده در ناوگان باری کشور اقدام می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
17 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1