بیم و امید برای احیای گردشگری تونس

27 آوریل 2016 - 16:20 dsfr.ir/xf8mz

بیم و امید برای احیای گردشگری تونس
tourism4world.com
آمفی تئاتر ال جم (دومین آمفی تئاتر رومی) از آثار باستانی تونس که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

تونس که از 2011 به این سو با رکود شدید در گردشگری مواجه شده است، با تشدید تدابیر امنیتی امیدوار است تا پایان 2016 بتواند 5.5 میلیون گردشگر خارجی جذب کند.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی به نقل از رویترز؛ وزیر گردشگری تونس «سلما علومی ریکیک» با اعلام این مطلب از رهبران کشورهای اروپایی خواست تا در حمایت از دموکراسی جوان تونس، هشدارهای امنیتی را برای سفر به تونس لغو کنند. او گفت که انتشار این بیانیه های هشدارآمیز مانع مهمی بر سر سفر به کشورهای آفریقای شمالی شده است.

وزیر گردشگری تونس یادآور شد که با بررسی میزان رزرو در شرکت های هوایی علایم مثبتی مشاهده می شود که حاکی از آغاز بهبود در صنعت تقریبا راکد گردشگری تونس است. او اظهار امیدواری کرد که با راه اندازی تورهای ویژه جراحی زیبایی و پلاستیک تعداد سفر گردشگران درمانی به تونس افزایش یابد.

او گفت: «هدف ما آن است که همانند سال گذشته دست کم 5.5 میلیون گردشگر را به کشور جذب کنیم. در حال حاضر برخی رزروهای زودهنگام صورت گرفته که نشانه خوبی است و قطعا با ادامه ثبات و گسترش فضای امن در کشور این رزروها افزایش هم خواهد یافت.»

این در حالی است که تعداد گردشگران خارجی که سال گذشته به تونس سفر کردند 5.5 میلیون نفر بود.

تونس در سال گذشته در پی تعلیق برنامه سفر چند شرکت تورگردانی اروپایی و تعلیق عملیات اپراتورهای گشت دریایی شاهد کم ترین میزان گردشگر در ده سال گذشته بوده است. در نتیجه بروز ناامنی ها و لغو سفر شرکت ها و گردشگران اروپایی درآمد گردشگری تونس در سال گذشته با 35 درصد کاهش مواجه شد. میزان درآمد این کشور از محل صنعت گردشگری در سال گذشته تنها 1.5 میلیارد دلار بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1