شکارچیان فیل سه رنجر را در یک پارک حیات وحش کشتند

27 آوریل 2016 - 16:00 dsfr.ir/665sw

شکارچیان فیل سه رنجر را در یک پارک حیات وحش کشتند
مشرق
یک فیل که به جرم داشتن عاجی با ارزش به هلاکت رسیده است.

شکارچیان فیل در برخورد با نگهبانان محیط زیست کونگو، سه نفر را کشتند و دو نفر دیگر را هم زخمی کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ تجارت عاج که عمدتا بر اساس تقاضایی که از آمریکا و کشورهای آسیایی وجود دارد در کنگو رونق دارد منجر به حوادث این چنینی در این کشور می شود.

شکارچیان فیل که به دلیل تجارت عاج این حیوان عظیم الجثه دست به شکار آن می زنند در برخورد با نگهبانان محیط زیست این پارک با آن ها درگیر شدند و ضمن کشتن سه نگهبان دو نفر دیگر را هم زخمی کردند.

طبق گزارش پایگاه خبری میراث جهانی یونسکو، جسد یکی از رنجرز ها در محل حادثه پیدا شد و دو نگهبان دیگر در خاک کشور آفریقای مرکزی پیدا شدند و شرایط بازماندگان این حادثه با ثبات گزارش شده است.

مدیر اجرایی این پارک در رابطه با این حادثه گفت: "جان رنجرزها هر لحظه و هر روز در خطر است و تحت محاصره واقعی شکارچیان غیرقانونی قرار دارند؛ با این حال این حوادث باعث می شود در حفاظت از فیل ها و سایر حیوانات این پارک با انگیزه تر شویم".

به گفته مقامات این پارک این اولین بار نبوده است که به نگهبانان این پارک حمله می شود و در حوادث مشابه سال گذشته (2015) شکارچیان مسلح سه سرباز کنگویی و پنج نگهبان را در سه حمله جداگانه کشتند.

آمریکا و کشورهای آسیایی خریداران اصلی عاج در جهان هستند و طبق برآوردها جمعیت فیل ها 60 درصد نسبت به دهه گذشته کاهش یافته است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1