24 فوریه 2020 - 15:10
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی خبر داد

ورود موج بارشی از نوار غربی کشور از فردا

27 آوریل 2016 - 15:50 dsfr.ir/cw7ms

ورود موج بارشی از نوار غربی کشور از فردا
پوریا پاکیزه
بارش باران

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود موج بارشی در روز پنجشنبه و از نوار غربی کشور خبر داد.

به گزارش سازمان هواشناسی کشور؛ احد وظیفه گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، امروز نیز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات البرزِ مرکزی و شرقی، ارتفاعات مرکزی زاگرس و بلندی ها در استان کرمان همزمان با ظهور ابرهای همرفتی، گاهی پدیده رگبار باران و گاهی توأم با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی افزود: از فردا پنجشنبه یک موج بارشی از سمت نوار غربی وارد کشور شده و بتدریج بخش هایی از شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز و به تدریج با شمالی شدن جریانات، سواحل دریای خزر را نیزدر بر می گیرد و سبب رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد در این نواحی خواهد شد. دریای خزر از پنجشنبه شب و طی روز جمعه مواج خواهد بود. بنابراین روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه نیز استان های واقع در نیمه شمالی کشور با شدت و ضعف تحت تاثیر بارندگی های بهاری ناشی از این سامانه قرار می گیرند.

وی ادامه داد: استقرار هوای گرم در نیمه شمالی کشور و دامنه های جنوبی البرز امروز هم ادامه خواهد داشت. لازم به ذکر است که دمای بیشینه تهران در روز گذشته به 31 درجه رسید که جزو دماهای کم سابقه در 50 سال گذشته در این روز بوده است. استان های گیلان و اردبیل امروز نیز وزش باد شدید را خواهند داشت و بتدریج از روز پنجشنبه تا شنبه در سواحل دریای خزر کاهش دما پیش بینی می شود. همچنین احتمال شکل گیری توده گرد وخاک بر روی عراق و نفوذ آن به سمت غرب و جنوب غرب کشور طی پنجشنبه و جمعه وجود دارد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت هوای استان تهران طی روزهای آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روز پنجشنبه 9 اردیبهشت، نیمه ابری بتدریج ابری و وزش باد در اواخر وقت بارش پراکنده با حداکثر و حداقل دمای 31 و 19 درجه سانتیگراد و در روز جمعه 10 اردیبهشت، نیمه ابری در پاره ای نقاط ابری و رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 29 و 17 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1