آغاز اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی در تبریز

27 آوریل 2016 - 15:10 dsfr.ir/wq648

آغاز اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی در تبریز
کانال تلگرام سازمان میراث فرهنگی
هفتمین اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی

هفتمین اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی روز چهارشنبه در تبریز آغاز به كار كرد.

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در این باره گفت: در نخستین روز اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی، نشست داخلی شورا برگزار شد و فردا (پنجشنبه) نیز همایش صنایع دستی، صلح و خلاقیت برگزار می شود.

فرزین حق پرست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شركت كنندگان در این اجلاس طی چهار روز اقامت در تبریز از بازار فرش مظفریه، دانشگاه هنر اسلامی، كارگاه های قالی بافی تبریز و روستای كندوان بازدید خواهند كرد.

وی به دیدار اعضای این شورا با كارآفرینان صنایع دستی تبریز اشاره و خاطرنشان كرد: اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی برای نخستین بار در ایران برگزار می شود و این میزبانی برای معرفی شهر تبریز به عنوان شهر جهانی فرش است.

وی گفت: نمایشگاه آثار فاخر صنایع دستی و فرش آذربایجان ‌شرقی به منظور حفظ و ارتقای عنوان تبریز، شهر جهانی فرش دستباف از سوی شورای جهانی صنایع دستی با حضور میهمانان داخلی و خارجی حاضر در اجلاس آسیا و اقیانوسیه روزهای نهم و دهم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

در همایش صنایع دستی، صلح و خلاقیت كه پنجشنبه (9 اردیبهشت) در هتل پارس تبریز برگزار می‌شود، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان‌شرقی، غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی و همچنین مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان‌شرقی به سخنرانی می پردازند.

استعدادهای كم نظیر و ناشناخته در گوشه و كنار كلانشهر تبریز فعالیت هایی در بخش صنایع دستی و صنعت فرش دارند كه در صورت مشاركت در طرح های تیمی می توانند شاهكارهای هنری و ارزشمندی را در شان موزه های مطرح جهان تولید كنند.

نخستین روز اجلاس به بررسی مسایل داخلی شورا اختصاص دارد كه خبری نمی شود.

در این اجلاس علاوه بر اعضای شورای جهانی صنایع دستی، عالی ترین مقام های صنایع دستی كشورهای ایران، كویت، استرالیا، عمان، مالزی، قرقیزستان و هندوستان نیز حضور دارند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1