مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی:

هنر و صنایع دستی دنیای بدون جنگ را خلق می کند

27 آوریل 2016 - 14:40 dsfr.ir/x13wk

هنر و صنایع دستی دنیای بدون جنگ را خلق می کند
میثم رودکی - دنیای سفر
مجموعه بزرگ زندگی و مسائل آن در موزه آذربایجان (تبریز)

هنر و صنایع بی بدیل دستی جوامع مختلف دنیای بدون جنگ و عاری از هر گونه خونریزی را خلق می کند.

"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی"

فرزین حق پرست روز چهارشنبه در هفتمین اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی، با بیان اینکه خدای هنر و هنرمند، خدای صلح و دوستی و خلاقیت است، افزود: بر این اساس هنر در خلق دنیای بدون جنگ و خشونت و دنیایی همراه با صلح و شادی برای انسان ها می تواند گام های موثری بر دارد.

وی اظهار کرد: ما اینک در برخی از کشورهای اسلامی جنگ و خشونت به نام اسلام را مشاهده می کنیم که برگزاری اجلاس امروز در تبریز برای نشان دادن فطرت صلح طلبانه اسلام بسیار ارزشمند و ضروری است.

حق پرست ادامه داد: ایران و تبریز تلاش طولانی و مستمری برای خلق آثار شایسته و ماندگار هنری در صنایع دستی در طول تاریخ داشته است که نمونه های آن در سراسر جهان دیده می شود.

وی، اصلی ترین و مهمترین پیام این آثار هنری را خلق تصاویر و اندیشه هایی برشمرد که از صلح و دوستی و محبت بین تمام عناصر هستی آغاز شده است.

حق پرست گفت: در تمام این آثار از رابطه خوب انسان ها و انسان با طبیعت و طبیعت با طبیعت سخن گفته شده است و همنشینی صلح آمیز این عناصر را تقویت کرده و تاکید دارد که جهان همراه با خلاقیت و جهانی است که در آن صلح و انسان هدیه خواهد داد.

هفتمین اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی با حضور هفت کشور روز چهارشنبه در تبریز در شرایطی آغاز به کار کرده است که اعضای شورای جهانی صنایع دستی پشت درهای بسته و بدون حضور خبرنگاران در حال مذاکره و گفت و گو با یکدیگر هستند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1