2 ژوئن 2020 - 00:37

تخفیف 50 درصدی برای مسافران قطاری نمایشگاه کتاب

27 آوریل 2016 - 12:20 dsfr.ir/jp1cb

تخفیف 50 درصدی برای مسافران قطاری نمایشگاه کتاب
hemayatonline.ir
شهر آفتاب محل برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

برای شهروندانی که با قطار به نمایشگاه کتاب تهران می آیند تخفیف 50 درصدی در نظر گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، تفاهم نامه همکاری میان خانه کتاب و شرکت حمل و نقل رجاء عصر روز سه شنبه هفتم اردیبهشت با حضور مجید غلامی جلیسه، مدیرعامل خانه کتاب و رامیز قلی نژاد، مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت حمل و نقل رجاء به امضا رسید.

در ابتدای این نشست، مجید غلامی جلیسه گفت: در نمایشگاه کتاب سال گذشته اولین تفاهم نامه با شرکت رجاء به منظور تجهیز قطارهای این شرکت به کتابخانه منعقد شد که این امر از اتفاقات خوب فرهنگی در سال 94 بود. برای جا به جایی مسافران نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز جلساتی برگزار شد و شرکت رجاء با استقبال خوبی پذیرفت که انتقال علاقه مندان به کتاب را به مجموعه شهر آفتاب بر عهده بگیرد.

مدیرعامل خانه کتاب گفت: این مشارکت به هم افزایی بین نهاد هایی که در ظاهر هیچ ارتباطی با هم ندارند، منتهی می شود. علاوه بر این، دغدغه های اهالی قلم در خصوص دسترسی به کتاب تا حدی کاسته می شود. دغدغه اهل کتاب را می توان با مشارکت نهادهای حمل و نقل دیگری مانند اتوبوسرانی و تاکسیرانی کم کرد.

او گفت: می توان با شرکت های حمل و نقل دیگر نیز چنین برنامه هایی را داشت. البته باید همتی از طرف مقابل نیز وجود داشته باشد. هر چند امیدواریم این اقدام تشویقی برای سازمان های دیگر برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باشد.

در ادامه این نشست، رامیز قلی نژاد، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت رجاء گفت: خوشبختانه حدود یک سال است که در راستای مسئولیت اجتماعی خود با بحث کتاب و خانه کتاب و معاونت فرهنگی وزارت ارشاد هم قطار شدیم.

وی گفت: با تفاهم نامه ای که سال گذشته با معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به امضا رساندیم حدود 50 درصد از قطارهای این شرکت مجهز به کتابخانه شدند.

قلی نژاد عنوان کرد: مسافران می توانند این کتاب ها را در قطار بخوانند یا آن ها را به امانت ببرند. امیدواریم تا چند ماه آینده همه قطارها مجهز به کتابخانه شوند.

او افزود: بر اساس این تفاهم نامه، مسافرانی که با قطارهای رجاء به مجموعه شهر آفتاب رفت و برگشت دارند با تخفیف 50 درصدی بن کتاب دریافت می کنند. بنابراین ایستگاه هایی در نمایشگاه بین المللی کتاب مستقر شده اند که صحت بلیت های افراد را به وسیله کارت ملی آن ها تایید کنند و برای آن ها حواله هایی برای دریافت بن صادر می کنند. امیدواریم با این اقدام فرهنگی، مسافران با صرفه جویی هزینه ها بتوانند از این رویداد فرهنگی بهره مند شوند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از این طرح استقبال می شود یا خیر بیان کرد: قطعا از این طرح استقبال می شود چرا که دانشگاه ها و مراکز به دنبال استفاده گروهی از این طرح هستند.

قلی نژاد گفت: با مشارکت بانک شهر، خانه کتاب و شرکت رجاء سازوکارهای مربوط را انجام می دهیم. بنابراین صدور بلیت برگشت نیز در محل نمایشگاه برای مسافران در نظر گرفته شده است.

در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری میان خانه کتاب و شرکت حمل و نقل رجاء امضا شد.

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است...» از 15 تا 25 اردیبهشت ماه 1395 در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب واقع در اتوبان خلیج فارس، رو به روی حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1