کوک سازهای فرانسوی در نقش رستم

27 آوریل 2016 - 11:00 dsfr.ir/u83bn

کوک سازهای فرانسوی در نقش رستم
wikimedia.org
نقش رستم

ارکستر سمفونیک در نقش رستم شیراز کنسرت دوستی ایران و فرانسه را برگزار کرد.

به گزارش میراث آریا، عصر دوشنبه موسیقی زنده هنرمندان گروه ارکستر سمفونیک وحدت فرانسه با حضور معاون هنری و سینمایی و رئیس انجمن موسیقی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان مرودشت، جمعی از دوستداران هنر موسیقی و علاقه مندان و بازدیدکنندگان ایرانی در کنار آثار تاریخی و باستانی نقش رستم برگزار شد.

گروه ارکستر سمفونیک وحدت فرانسه که به دعوت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف دوستی به ایران سفر کرده اند، آمده اند تا فرهنگ ایران را ببینند و در قالب تور کنسرت در بناهای تاریخی ایران به اجرای موسیقی، بپردازند.

این گروه، علاوه بر نقش رستم، در تالار وحدت، باغ شازده ماهان در کرمان، باغ دولت آباد یزد، تالار حافظ شیراز هم روی صحنه رفته و در اصفهان در کاخ چهلستون و نیز در چند خانه قدیمی مانند خانه بروجردی ها و همچنین در باغ فین کاشان به برگزاری کنسرت خواهند پرداخت.

پیش تر در نشست خبری کنسرت آلیانس فرانسه که با حضور رهبر ارکستر پژمان معمارزاده و مدیرعامل آن کارولینا سنگلوز در تالار وحدت برگزار شد، معمارزاده درباره هدفش از این اجرا گفته بود: «می خواهم نوازندگان اروپایی به ایران بیایند و ببینند که کشور ما چقدر با فرهنگ و استثنایی است. کشورهای دیگر باید ببینند که کمرنگ شدن رابطه آن ها با ایران باعث می شود چیزهای زیادی را از دست بدهند. آن ها باید تصویر واقعی کشور ما را ببینند.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1