تاکید ایران و آذربایجان به توسعه روابط گردشگری

27 آوریل 2016 - 09:10

مسعود سلطانی فر در هفتمین همایش جهانی اتحادیه تمدن های سازمان ملل متحد در آذربایجان

رئیس سازمان میراث فرهنگی ایران و وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان روز سه شنبه در حاشیه هفتمین همایش جهانی اتحادیه تمدن های سازمان ملل متحد در باكو دیدار و به توسعه روابط گردشگری دو كشور تاكید كردند.

به گزارش وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان، مسعود سلطانی فر در این دیدار از برگزاری هفتمین همایش جهانی اتحادیه تمدن های سازمان ملل متحد توسط آذربایجان ابراز قدردانی کرد و حمایت کشورمان از موضوعات مورد مذاکره در این همایش از جمله ابتکار جمهوری آذربایجان در زمینه همزیستی مسالمت آمیز در جامعه فراگیر در دنیای جهانی شده را اعلام کرد.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین با اشاره به این که در سال های اخیر در زمینه توسعه بیش از پیش روابط دو کشور همسایه اقدامات قابل توجه انجام می گیرد، علاقمندی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با جمهوری آذربایجان را خاطر نشان کرد.

سلطانی فر همچنین افزایش بیش از پیش سفرهای گردشگری متقابل میان دو کشور را یادآور شد و بر ضرورت گسترش همکاری های فیمابین در این زمینه تاکید کرد.

به گفته معاون رییس جمهوری ایران در ایام نوروزی امسال بدلیل مشترکات فرهنگی ، زبان و تاریخ نزدیک به 50 هزار شهروند ایرانی به جمهوری آذربایجان سفر کردند و همکاری در این زمینه می تواند به افزایش ظرفیت های گردشگری دو کشور کمک کند.

وی همچنین این همکاری را از لحاظ ایجاد شرایط لازم برای شناخت هر چه بیشتر مردم دو کشور از یکدیگر مهم دانست.

وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان نیز هدف از میزبانی این قبیل برنامه های بین المللی چون همایش جهانی اتحادیه تمدنهای سازمان ملل را معرفی هر چه بیشتر منطقه و سیاست کشورهای آن عنوان کرد و گفت، ما تلاش می کنیم تا به جایگاه کشورهای ما در جهان توجه شود و جامعه جهانی، کشورهای ما را بعنوان مکان صلح و ثبات بشناسند.

ابوالفضل قارایوف همچنین با اشاره به توجه خاص سران جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به روابط دوستی و برادری دو کشور افزود: ما باید از این سیاست در همه زمینه ها از جمله در حوزه های فرهنگی و گردشگری بهره مند شویم.

قارایوف گفت: ما باید در همه زمینه ها فعالیت مشترک داشته باشیم تا همکاری های دو کشور الگویی برای دیگران باشد.

هفتمین همایش جهانی دو روزه اتحادیه تمدن های سازمان ملل متحد روز سه شنبه طی مراسمی با حضور مقامات و نمایندگان بسیاری از کشورهای عضو سازمان ملل متحد در باکو آغاز به کار کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1