معاون امور مجلس، حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی

توسعه گردشگری نیازمند استفاده حداکثری از ظرفیت های جهانی است

27 آوریل 2016 - 09:00 dsfr.ir/cl24v

توسعه گردشگری نیازمند استفاده حداکثری از ظرفیت های جهانی است
میراث فرهنگی ایلام
کاخ فلاحتی شهر ایلام

رونق گردشگری با توجه به مهیا بودن شرایط کشور در پسابرجام و تحقق سند چشم انداز برنامه ششم توسعه در خصوص پنج برابر شدن گردشگران خارجی نیازمند بهره مندی از ظرفیت های جهانی است.

"معاون امور مجلس، حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان ایلام، اسدالله درویش امیری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران استان ایلام اظهار کرد: محور گردشگری و شناسنامه جمهوری اسلامی ایران آثار تاریخی و فرهنگی فراوان کشور است و بیش تر گردشگران خارجی به بازدید از آثار تاریخی کشورمان علاقه مند هستند.

وی افزود: از آغاز کار دولت یازدهم، ایجاد تعامل بین ایران و دیگر دولت های جهان و نیز بهبود فضای افکار عمومی بین المللی در خصوص ایران، میزان تردد گردشگران خارجی به کشور افزایش یافت و توجه خاصی به سمت ایران شد.

وی یادآور شد: با امضای تفاهم نامه های متعدد با کشورهای خارجی بعد از پسا برجام، ورود و خروج گردشگران در حوزه گردشگری یک بخش اساسی است که نشان می دهد که در دوران تحریم خلاء های زیادی در این زمینه وجود داشته است.

وی اظهار کرد: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وتوسعه گردشگری کشور در همراهی با ریاست جمهوری در سفرهای خارجی با دولت های مختلف از جمله فرانسه و ایتالیا و نیز در سفر گروه هایی از کشورهایی مانند ایتالیا، اتریش، سوییس و آفریقای جنوبی به کشورمان تفاهم نامه هایی با موضوع توسعه گردشگری امضا کرد.

معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای سازمان میراث فرهنگی گفت: در ایام نوروز امسال علاوه بر افزایش محسوس سفرهای داخلی تعداد خروج گردشگران از کشور نیز کاهش یافت.

درویش امیری تاکید کرد: عمده سفرها در نوروز داخلی است و چندان مورد توجه گردشگران خارجی قرار نمی گیرد و جمع بندی ها نیز نشان می دهد که خروج از کشور نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است.

وی یادآور شد: با توجه به شرایط کشورهای منطقه از جمله ترکیه بیشتر مردم ترجیح دادند به سفرهای خارجی نروند.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی گفت: سوابق جنگ تحمیلی و وجود مرز بین المللی مهران و تردد زائران عتبات عالیات محور توسعه گردشگری استان ایلام است. استان ایلام در این دو محور کاملا شناخته شده است و این فرصت مناسبی برای شناساندن ظرفیت های این استان به دیگر مناطق کشور است.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه زیرساخت های گردشگری این استان متاثر از دوران جنگ است باید با همت دولت و بخش خصوصی زیرساخت ها توسعه داده شوند. طبیعت گردی نیز یکی از مهم ترین ویژگی های این استان برای توسعه گردشگری است و باید از تمامی ظرفیت ها بخصوص صدا و سیما برای معرفی این بخش استفاده شود.

افتتاح سرای سنتی اعیان، کلنگ زنی مجتمع تفریحی رفاهی شهر ایلام، بازدید از کمپینگ گردشگری میشخاص و حضور در برنامه زنده ئاسو از شبکه استانی ایلام، بازدید از کاخ فلاحتی شهر ایلام، تنگه کافرین شهرستان بدره، بازارچه دائمی صنایع دستی و کارگاه های فعال صنایع دستی از برنامه های سفر معاون امور مجلس سازمان میراث فرهنگی به این استان است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1