15 اکتبر 2019 - 11:57

پلنگ ایرانی بیمه شد

25 آوریل 2016 - 21:10 dsfr.ir/j97lr

پلنگ ایرانی بیمه شد
persianwolf.persiangig.com
پلنگ پارک ملی تندروه درگز

بیمه نامه جامع پلنگ ایرانی توسط شرکت «بیمه ما» متعلق به بانک ملت صادر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست پام، مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست، از صدور بیمه نامه جامع پلنگ ایرانی در تاریخ 26 اسفند ماه 1394، توسط شرکت بیمه ما متعلق به بانک ملت خبر داد.

علی تیموری با بیان این مطلب افزود: در راستای استفاده از ظرفیت های صنعت بیمه به منظور ارتقاء شرایط حفاظتی گونه های در معرض خطر انقراض در کشور و به عنوان یکی از اقدامات حایز اولویت در برنامه ملی عملیاتی حفاظت و مدیریت پلنگ ایرانی، رایزنی با بیش از 13 شرکت بیمه برای اجرایی نمودن مدل بیمه طراحی شده در این برنامه طی چند ماه گذشته در دستور کار قرار داشت که نهایتا امروز بیمه نامه جامع پلنگ ایرانی برای اولین بار در کشور صادر شد.

مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید اظهار کرد: این بیمه نامه موضوعات اصلی خسارات دام اهلی (گوسفند، بز، اسب، استر، الاغ، قاطر، گاو، شتر، سگ گله و نگهبان) ناشی از حمله پلنگ و یا گرگ و موارد احتمالی آسیب های جسمی اشخاص ثالث را پوشش می دهد. همچنین خسارات وارد به محیط زیست ناشی از تلفات پلنگ در اثر عواملی چون حوادث جاده ای، طعمه مسموم، خشکسالی، سیل، آتش سوزی و سایر موارد (غیر از مرگ به دلیل کهولت سن) به منظور بهبود شرایط حفاظتی و کاهش عوامل تهدید گونه، به عنوان یکی از موضوعات تحت پوشش این بیمه نامه، مطرح شده است.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی های بارز مدل بیمه طراحی شده و بیمه نامه جامع صادر شده، لحاظ نمودن دو گونه پلنگ و گرگ به صورت توأمان در شرایط بیمه است که در موفقیت این بیمه نامه و ساماندهی موضوع خسارات تاثیر بسزایی خواهد داشت.

مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید ضمن قابل تقدیر دانستن این اقدام داوطلبانه شرکت بیمه "ما" و تلاش های انجام شده به منظور صدور این بیمه نامه در آخرین روزهای سال 1394، حمایت از گونه های در معرض خطر انقراض و به ویژه پلنگ ایرانی را مسئولیت اجتماعی اقشار مختلف برای حفظ سرمایه های ملی ایران عنوان کرد.

گفتنی است ضمن اجرایی شدن این بیمه نامه از تاریخ 26 اسفندماه 1394، انعقاد تفاهم نامه همه جانبه مربوطه فی مابین سازمان حفاظت محیط زیست، شرکت بیمه ما و صندوق ملی محیط زیست در سال 1395 انجام خواهد شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1