رئیس کمیسیون انرژی مجلس:

معایب دو نرخی شدن بنزین بیش از تک نرخی بودن است

26 آوریل 2016 - 10:00 dsfr.ir/25158

معایب دو نرخی شدن بنزین بیش از تک نرخی بودن است
behrah.com
یک پمپ بنزین در شهر سرخس، استان خراسان رضوی

با دو نرخی قیمت بنزین احتمال فساد هم وجود دارد.

"رئیس کمیسیون انرژی مجلس"

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نهایتا مصوبه مجلس در مورد بنزین به لحاظ زمانی کارآیی چندانی برای عملیاتی شدن نخواهد داشت، گفت: اکنون که قیمت دو نرخی شده است احتمال فساد هم وجود دارد.

علی مروی با اشاره به مصوبه اخیر مجلس در مورد دو نرخی شدن بنزین در قانون بودجه 95، اظهار کرد: این مصوبه تا حدی کار مردم را سخت کرد زیرا با وجود کارت سوخت باز مشکلات و معطلی برای مردم ایجاد می شود و با توجه به اینکه بنزین به قیمت تمام شده رسیده و مشکلی هم وجود ندارد، می توانست تک نرخی باشد ضمن اینکه راحت هم بودند اما اتفاقی که افتاد دو نرخی شد و احتمال فساد هم وجود دارد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس با بیان اینکه کنترل کردن در دو نرخی معمولا میسر نیست، گفت: برای اجرای این مصوبه زمان کمی وجود دارد زیرا هنوز قانون بودجه ابلاغ نشده و هر زمان که آیین نامه اجرایی ابلاغ شود دولت 4 ماه فرصت دارد تا مصوبه را اجرایی کند؛ بنابراین عملا شش ماه از سال می گذرد و به طور کلی عملیاتی شدن مصوبه تنها برای شش ماه باقی مانده است.

مروی تصریح کرد: با این وجود، بعد از این زمان مشخص نیست در مجلس بعدی و برای سال های بعد عملیاتی شود یا خیر، لذا به نظر می رسد این مصوبه خیلی کارایی نخواهد داشت.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه باید سیستم تک نرخی و بدون کارت اجرایی می شد، گفت: البته در مورد بنزین با توجه به اختلاف کم قیمت با کشورهای همسایه، در حال حاضر قاچاق به آن شکل وجود ندارد، تنها در مورد گازوئیل مسأله است که آن هم فعلا کارت استفاده می شود اما فکر می کنم معایب دونرخی بیشتر از تک نرخی است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1