12 دسامبر 2019 - 05:06

خواهرخواندگی شهرهای بابلسر و گائتا ایتالیا

25 آوریل 2016 - 17:00 dsfr.ir/q61vg

خواهرخواندگی شهرهای بابلسر و گائتا ایتالیا
dronestagr.am
شهر گائتا در ایتالیا

خواهرخواندگی میان شهر ساحلی گائتا در 170 كیلومتری جنوب شهر رم و بابلسر در استان مازندران به امضا رسید.

در مراسم افتتاح نهمین دوره از نمایشگاه بین المللی اقتصاد دریا با عنوان 'Yacht Med Festival' که در شهر گائتا با حضور ابراهیم رضایی بابادی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رئیس کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران و برخی مقامات ایتالیایی برگزار شد، پیوند خواهر خواندگی میان شهرهای بابلسر و گائتا به امضا رسید.

در این مراسم پس از امضای پیوند خواهرخواندگی همچنین بر همکاری جهت توسعه گردشگری و تجارت و تقویت دوستی میان دو ملت ایران و ایتالیا تاکید شد.

ابراهیم رضایی بابادی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رئیس کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران که به نمایندگی از شهردار بابلسر این پیمان را به امضا رساند، نیز گفت: مطمئنا امضای توافقنامه خواهرخوانندگی میان دو شهر ساحلی بابلسر و گائتا ایتالیا، موجب تقویت روابط دو شهر و به ویژه استفاده از تجربیات مسئولان دو شهر خواهد شد.

در این نمایشگاه که تا روز اول ماه مه (12 اردیبهشت) ادامه دارد، نشست ها، کارگاه های آموزشی و میزگردهای تخصصی درخصوص دریا به عنوان منبعی که باید آن را حفظ کرد، دریا و سینما، دریا و ورزش و صنعت دریایی برگزار می شود.

کوزمو میترانو شهردار گائتا با مهم خواندن پیوند خواهرخواندگی با بابلسر، ابراز امیدواری کرد تا این شهر همکاری نزدیک تری در توسعه مناسبات فرهنگی و تجاری بویژه دریایی با بابلسر داشته باشد.

'وینچنتزو زوتولا' رئیس اتحادیه اتاق های بازرگانی استان لاتزیو نیز اظهار داشت: اقتصاد دریا یک استراتژی برای ایتالیا که 800 هزار شاغل و 181 هزار شرکت با 45 میلیارد یورو ارزش افزوده در این بخش دارد محسوب می شود. این پیوند خواهرخوانندگی مطمئنا موجب استحکام بیش تر دوستی بین دو ملت ایران و ایتالیا خواهد شد.

شهر ساحلی گائتا واقع در استان مرکزی لاتزیو ایتالیا است و بیش از 20 هزار نفر جمعیت دارد. بابلسر نیز واقع در استان مازندران بیش از 120 هزار نفر جمعیت دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران هدف از برقراری روابط خواهرخواندگی بین شهرها را وحدت بیش تر و ایجاد تعلق خاطر بین مردم دو شهر عنوان کرد.

دلاور بزرگ نیا برقراری روابط خواهرخواندگی بین دو شهر را فرصت بالقوه ای برای مدیریت شهری هر دو شهر می داند تا هر دو طرف از توانمندی های یکدیگر در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و هنری و همچنین برای اجرای طرح های مختلف که در نهایت به ارتقای خدمات شهری منجر می شود، بهره ببرند.

به گفته بزرگ نیا شهرهایی که با یکدیگر پیوند خواهرخواندگی می بندند، معمولا در مواردی مانند احداث بوستان ها، مراکز خرید و مجموعه های تفریحی برای گذران هرچه بهتر اوقات فراغت شهروندان، اجرای طرح های شهری در بخش های مختلف، توسعه حمل و نقل عمومی در ابعاد مختلف و حتی جذب گردشگر تجربیاتی دارند که می توانند در اختیار یکدیگر قرار دهند و از توان مطالعاتی و اجرایی همدیگر در این زمینه نهایت استفاده را ببرند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از درایت شهردار بابلسر در تعامل با سایر کشورها و معرفی این شهر در ابعاد بین المللی قدردانی کرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1