عضو فراکسیون حج و زیارت مجلس:

دنبال تعطیلی حج تمتع نیستیم اما تحقیر را هم نمی پذیریم

25 آوریل 2016 - 13:00 dsfr.ir/bq4e8

دنبال تعطیلی حج تمتع نیستیم اما تحقیر را هم نمی پذیریم
haj.ir
نمایی از کعبه

ایران به دنبال تعطیل شدن حج تمتع نیست اما اگر سعودی ها بخواهند در روند ویزا و تامین امنیت به تحقیر بپردازند آن را به هیچ عنوان نمی پذیریم.

"عضو فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی"

مجتبی رحماندوست در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: در حال حاضر یک جنگ در جبهه مقاومت به پرچمداری نظام جمهوری اسلامی و در جبهه استکبار به سرکردگی رژیم صهیونیستی و ایادی آن یعنی عربستان سعودی در جریان است و در این راستا سعودی ها از هر اذیتی که پیش آید کوتاهی نمی کنند.

وی ادامه داد: سعودی ها در این تقابل که نوعی جنگ محسوب می شود به آزار خود ادامه می دهند که نمونه آن در سفر اخیر مسئولان سازمان حج، مسئولان سعودی تاکید داشتند روادید باید در کشور ثالث صادر شود.

عضو فراکسیون حج و زیارت مجلس خاطرنشان کرد: صدور روادید برای زائران ایرانی در کشور ثالث اهانت به نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران است و نشانگر خود برتربینی سعودی ها محسوب می شود؛ سطح نظام جمهوری اسلامی به اعتبار این مردمِ شجاع بالاتر از هر نوع تحقیر و توهینی است. به هیچ وجه حاضر نیستیم روادید زائران حج تمتع 95 در کشوری ثالث صادر شود و سعودی ها باید به این موضوع توجه لازم را نشان دهند.

وی با یادآوری موضوعاتی نظیر فاجعه منا، حادثه جرثقیل و فرودگاه جده که سال گذشته رخ داد، گفت: سعودی ها باید تضمین مناسبی بابت تامین امنیت و جلوگیری از این وقایع به مسئولان حج کشورمان و زائران بدهند چرا که عزت و سلامت زائران حائز اهمیت است.

عضو فراکسیون حج و زیارت مجلس همچنین اظهار داشت: دولت سعودی باید در رابطه با اعزام زائران حج تمتع 95 کشوری را به عنوان حافظ منافع معرفی کند و در این صورت روادید داخل ایران صادر شود؛ البته باید در سایر موارد مرتبط با عزت و امنیت زائران ایرانی نیز تضمین لازم داده شود.

رحماندوست حج را فریضه ای واجب برای افراد مستطیع دانست و در عین حال خاطرنشان کرد: به دنبال استقبال از تعطیل شدن و یا برقرای به هر ترتیب و کیفیتی نیستیم اما اگر بخواهند به تحقیر زائران ایرانی و ملت ایران بپردازند آن را هرگز نمی پذیریم و تن به تعطیلی در می دهیم.

وی در پایان تاکید کرد: حج برای ما به غیر از جنبه های عبادی، رویکرد فرهنگی دارد بنابر این به دنبال حجی عزتمندانه به دور از خفت هستیم که امیدواریم به سرانجام مناسبی برسد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1