17 اکتبر 2019 - 09:33

رئیس جمهور آفریقای جنوبی از اصفهان دیدن کرد

25 آوریل 2016 - 11:30 dsfr.ir/267nw

رئیس جمهور آفریقای جنوبی از اصفهان دیدن کرد
احسان نادری پور
هیات همراه رئیس جمهور آفریقای جنوبی در تهران

پس از تصدی دولت یازدهم و در راستای توسعه مناسبات ایران با سایر کشورهای جهان بر اساس احترام متقابل، گردشگری اصفهان بصورت چشمگیر رشد یافته است.

"استاندار اصفهان گفت"

به گزارش ایرنا، 'رسول زرگرپور' یکشنبه شب در مراسم استقبال از 'جاکوب زوما' رئیس جمهور آفریقای جنوبی در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان افزود: در سه سال گذشته، ورود گردشگران خارجی به اصفهان سه برابر افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری، یکی از محورهای توسعه استان اصفهان قرار دارد، اظهار کرد: اصفهان با بیش از 22 هزار بنا و اثر تاریخی که چهار اثر آن به ثبت جهانی رسیده است در بین 10 شهر دیدنی جهان قرار دارد.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه این استان در طی سه سال گذشته میزبان گردشگران خارجی از 86 کشور جهان بوده است، تصریح کرد: هتل های شهر اصفهان توسط شرکت های گردشگری خارجی، برای یکسال رزو شده اند.

وی با اشاره به اینکه استقبال گردشگران خارجی از اصفهان در حال افزایش است، افزود: برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران در حال توسعه امکانات گردشگری و ساخت هتل های جدید در شهر تاریخی اصفهان هستیم.

استان اصفهان با بیش از 22 هزار بنا و اثر تاریخی که یک هزار و 850 مورد آن به ثبت ملی و چهار اثر آن به نام های میدان نقش جهان، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع به ثبت جهانی رسیده است، کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

صنعت گردشگری اصفهان از سال 92 رشد قابل توجهی داشته است و براساس آمارهای ارائه شده از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان در سال 92 رشد گردشگران خارجی اصفهان از 110 به 180 هزار نفر، در سال 93 به 250 هزار نفر و در سال گذشته به بیش از 300 هزار نفر افزایش یافته است.

استان اصفهان دارای 90 هتل و 65 مهمانپذیر است که از این تعداد 57 هتل و 30 مهمانپذیر در شهر اصفهان قرار دارد.

اصفهان یکی از نامزدهای پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2017 است.

'جاکوب زوما' رئیس جمهوری آفریقای جنوبی در ادامه سفر خود به ایران یکشنبه شب با استقبال حمید چیت چیان وزیر نیرو و رسول زرگرپور استاندار اصفهان وارد فرودگاه بین المللی شهید بهشتی این شهر شد. زوما قرار است در جریان سفر یک روزه به اصفهان از جاذبه های تاریخی این شهر گردشگری دیدن کند.

جاکوب زوما رییس جمهوری آفریقای جنوبی بامداد یکشنبه در صدر یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی متشکل از جمعی از وزیران و فعالان اقتصادی این کشور وارد تهران شد. وی درکاخ سعدآباد بطور رسمی مورد استقبال قرار گرفت و در ادامه با رهبر معظم انقلاب و دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری دیدار کرد.

در سفر زوما به تهران، هشت سند همکاری در زمینه های بازرگانی، صنعت، ایجاد کارگروه های مشترک سرمایه گذاری و همکاری دربخش کشاورزی بین جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی با حضور رییسان جمهوری دو کشور به امضا رسید. امضای تفاهمنامه همکاری مدیریت منابع آبی؛ برنامه همکاری در زمینه فرهنگ و هنر و همکاری های بیمه ای دیگر اسنادی است که بین دو کشور منعقد شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1