صندلی کنار پنجره را بگیرید و از منظره پیش رو لذت ببرید!

25 آوریل 2016 - 08:00 dsfr.ir/rb6v9

صندلی کنار پنجره را بگیرید و از منظره پیش رو لذت ببرید!
i.ytimg.com
فرودگاه سن مارتین

پرایوت فلای، یک شرکت خصوصی رزرو بلیت هواپیما لیستی از تماشایی ترین فرودهای فرودگاهی 2016 را منتشر کرد. این فرودگاه ها از طریق نظرسنجی سالانه و برپایه ی نظر مردم و تعدادی از داوران متخصص انتخاب شده اند.

به گزارش lonely planet، گاهی گرفتن صندلی کنار پنجره هواپیما، ارزش دارد؛ به ویژه هنگامی که به یکی از 10 فرودگاه منتخب - به لحاظ برخورداری از تماشایی ترین منظره فرود - پرواز می کنید و می توانید حتی قبل از رسیدن چرخ های هواپیما به زمین، شاهد نمایی زیبا از مقصد خود باشید.

پرایوت فلای، یک شرکت خصوصی رزرو بلیت هواپیما لیستی از تماشایی ترین فرودهای فرودگاهی 2016 را منتشر کرد. این فرودگاه ها از طریق نظرسنجی سالانه و برپایه ی نظر عموم مردم و تعدادی از داوران متخصص انتخاب شده است.

فرودگاه مالتا در جایگاه اول لیست قرار می گیرد. جو شارکی، یکی از داوران اظهار می کند: در حال پرواز و به هنگام فرود در فرودگاه "ناگهانی پهنه ای کوچک، جزیره ای دورافتاده و صخره ای در مقابل چشمان شما پدیدار می شود و شما سریعا متوجه موقعیت استراتژیک مهم ژئوپولتیک مالتا در طول هزاران سال به واسطه دریا و آب و هوا در میان مدیترانه می شوید."

lonelyplanet.com

جایگاه بعدی را فرودگاه "کوت دازوق" نیس با نمایی از دریا و کوه های فرنچ ریوریا از آن خود ساخته است.

lonelyplanet.com

سومین برنده، فرودگاه "کویینزتاون" نیوزیلند است که به دلیل داشتن چشم انداز کوهستانی آلپ جنوبی در زمان فرود مورد توجه قرار گرفته است.

چهارمین فرودگاه در لیست، فرودگاه "بارا" واقع در جزیره بارا در آوتر هبریدز اسکاتلند است که به خاطر استفاده از ساحل دریا به عنوان باند فرودگاه بسیار منحصر بفرد است.

lonelyplanet.com

در جایگاه پنجم، یکی دیگر از فرودگاه های جزیره ای به نام فرودگاه "سبا" در کارائیب قرار می گیرد. بر طبق گفته یکی از داوران، کریستین نگرونی، این فرودگاه علاوه بر "چشم اندازی باشکوه از دریا و ساحل کوهستانی کوچک، کوتاه ترین باند فرود تجاری در جهانرا نیز دارا است. به هنگام فرود، از پنجره هواپیما می توانید نگاهی سریع بر باند فرود بسیار کوچکی که شما به طور ناگهانی بر روی آن متوقف می شوید، بیاندازید".

 رتبه ششم، فرودگاه شهری "بیلی بیشاپ" تورنتو کانادا است که در یک جزیره کوچک بر روی دریاچه اونتاریو واقع شده و چشم اندازی شگفت انگیز از بزرگ ترین شهر کانادا را در پس زمینه خود به نمایش می گذارد.

رتبه هفتم به فرودگاه "دونگال" ایرلند به خاطر نمای متحیرکننده خود از جزیره امرالد اختصاص داده می شود. هشتمین جایگاه، به فرودگاه "سنت مارتن" داده می شود، در فرود هواپیما به این فرودگاه، هواپیماها دقیقا از بالای سر کسانی که در ساحل ماهو حمام آفتاب گرفته اند، می گذرند.

در جایگاه نهم این رتبه بندی، فرودگاه بین المللی "لاس انجلس" به سبب برخورداری از چشم انداز زیبای دریا و خط افق شهری قرار می گیرد.

به دنبال آن فرودگاه شهری "لندن" می آید که نمایی از معروفترین سایت های شهر را قبل از فرود هواپیما میسر می کند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1