سرازیر شدن سیل گردشگران انگلیس به ایران

23 آوریل 2016 - 15:40 dsfr.ir/hz2iy

سرازیر شدن سیل گردشگران انگلیس به ایران
cdn5.img.sputniknews.com
ورود گردشگران اروپایی به ایستگاه قطار تهران

روزنامه تلگراف از افزایش مراجعه انگلیسی‌ ها به آژانس‌ های مسافرتی این کشور برای سفر به ایران خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه انگلیسی تلگراف در مطلبی نوشت: به دنبال آب شدن یخ روابط دیپلماتیک غرب و ایران، روز به روز بر تعداد انگلیسی‌هایی که می‌خواهند برای گذراندن تعطیلات به این کشور سفر می‌کنند، افزوده می‌شود.

شرکت هواپیمایی «ایر فرانس» هفته جاری پروازهای خود از پاریس به تهران را برای نخستین بار از سال ۲۰۰۸ تاکنون از سر گرفت و شرکت هواپیمایی «بریتیش ایرویز» نیز قرار است از ماه ژوئیه (۳۱ روز منتهی به ۱۱ مرداد) همین رویه را دنبال کند.

در حال حاضر، بسیاری از آژانس‌ های مسافرتی انگلیس، ایران را یک مقصد گردشگری فوق‌ العاده توصیف می‌ کنند. «دیوید مک‌گینس»، مدیر آژانس مسافرتی «سفر به سرزمین‌های ناشناخته»، گفت: ایران در سال ۲۰۱۶ به پرتقاضاترین مقصد گردشگری آنها تبدیل شده است و انتظار می‌ رود این میزان تقاضا همچنان در آینده نیز ادامه داشته باشد. وی پیش‌ بینی کرد تعداد علاقمندان سفر به ایران که سال گذشته ۶۵ درصد افزایش یافت، امسال به حدود ۷۵ درصد برسد.

مدیر یک آژانس مسافرتی دیگر در انگلیس گفت: اکنون فروش بلیت مسافرت به ایران مانند عمان و سریلانکا بازار داغی دارد و همه ما را غافلگیر کرده است.

مدیر آژانس مسافرتی «مرزهای ناشناخته» نیز گفت: تعداد مراجعه‌ کنندگان به آژانس از تنها ۳۲ نفر در سال ۲۰۱۳ اکنون به بیش از ۴۰۰ نفر در سال ۲۰۱۶ رسیده است و با توجه به زمان زیادی که تا پایان سال باقیمانده است به طور حتم این تعداد بیشتر هم می‌ شود.

وی ادعا کرد: ارتباط رئیس جمهور ایران و اوباما، تعداد مسافران ما را به شدت افزایش داد و آمار و ارقامی که از مسافرت به ایران داشتیم را به کلی دگرگون کرد.

بنابر این گزارش، آشتی سیاسی اخیر لندن و تهران و اعلام شرایط عادی از سوی وزارت امور خارجه انگلیس، علاقه مردم این کشور برای سفر به ایران را بیش از پیش افزایش داده است. بازگشایی مجدد سفارت انگلیس در تهران نیز آرامش بیشتری را به مسافران هدیه داده و به آنها اطمینان داده است که ایران مکانی امن برای مسافرت است.

شرکت هواپیمایی «بریتیش ایرویز» از ۱۴ ژوئیه (۲۴ تیر) ۶ پرواز مستقیم هفتگی از لندن به تهران خواهد داشت؛ درحالیکه هم‌ اکنون تنها شرکتی که عهده‌ دار انتقال مستقیم مسافران از لندن به تهران است، شرکت هواپیمایی «ایران ایر» است.

در انتهای این گزارش آمده است: معماری‌های خیره‌کننده، بازارهای سنتی، تالارهای فرش، موزه‌ها و گالری‌های هنری از جمله جاذبه‌های توریستی دیدنی ایران به شمار می‌ روند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1