لغو مجوز 202دفترخدمات مسافرتی استان تهران

23 آوریل 2016 - 11:30 dsfr.ir/rb0mc

لغو مجوز 202دفترخدمات مسافرتی استان تهران
رجانیوز
لغو محوز 202 دفتر مسافرتی در سال 94

معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: مجوز 202 دفتر خدمات مسافرتی در سال 94 تعلیق و لغو شد.

مهدی عنبر در گفت و گو با ایرنا افزود: این دفاتر خدمات مسافرتی در جریان بازدیدهای نظارتی شناسایی و به اداره اماكن معرفی شدند.
وی با بیان اینكه نوروز امسال 95 شكایت در مورد خدمات ارائه شده توسط دفاتر خدمات مسافرتی و تورهای گردشگری به اداره كل میراث فرهنگی استان تهران دریافت شده گفت: به بیش از 79 مورد از این شكایت ها رسیدگی و تعدادی از آن در تعطیلات نوروز به صورت شفاهی حل و فصل شد.
عنبر با اشاره به اینكه اغلب شكایت های دفاتر خدمات مسافرتی مربوط به تورهای گردشگری خارجی بود افزود: در ایام نوروزی مجوز دو دفتر خدمات مسافرتی لغو شد كه این دفاتر عموما تورهای گردشگری خارجی برگزار می كردند.
معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اشاره به شكایت های دریافتی به این اداره كل درباره واحدهای غیرمجاز گردشگری گفت: قبل از تعطیلات نوروز دو دفتر خدمات گردشگری غیرمجاز شناسایی و به اداره اماكن معرفی شدند اما اقدام قانونی در این رابطه انجام نشد.
وی افزود: مسافران نیز از مجاز یا غیرمجاز بودن این دفاتر خدمات گردشگری اطلاعی نداشتند و برای دریافت خدمات به این دفاتر مراجعه كرده، از خدمات ارائه شده رضایت نداشته و شكایت هایی را به اداره كل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران اعلام كردند.
عنبر گفت: باتوجه به شكایت های جدید از این دفتر خدمات مسافرتی در تعطیلات نوروز اداره كل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران یك نامه پیرویی را به اداره اماكن ارسال كرد با این مضمون كه این دفتر خدمات مسافرتی غیرمجاز پیش از این معرفی شده بود اما بازهم به فعالیت خود ادامه می دهد و منجر به شكایت شده كه لازم است هرچه زودتر تسریع شود.
عنبر با بیان اینكه در تعطیلات نوروز سه واحد غیرمجاز گردشگری برای پلمپ به اداره اماكن معرفی شد افزود: یكی از این واحدها موسسه غیرمجاز گردشگری بود كه تور كنسرت خوانندگان خارج از كشور در تركیه را در شبكه های اجتماعی تبلیغ می كرد و ما نیز این واحد خدمات گردشگری را به پلیس امنیت معرفی كردیم.
وی گفت: این واحد گردشگری ضمن فعالیت غیرمجاز و بدون مجوز، تور گردشگری خارج از شئونات اخلاقی اسلامی برگزار می كرد.
عنبر با تاكید بر اینكه اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران برای برخورد با دفاتر خدمات مسافرتی غیرمجاز قوه قهریه نیست، گفت: این اداره كل تنها می تواند واحدهای غیرمجاز گردشگری را شناسایی كرده و به مسئولان ذی ربط معرفی كند.
معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اشاره به نقش رسانه ها و مطبوعات در معرفی دفاتر خدمات مسافرتی و تورهای گردشگری مجاز گفت: در برخی روزنامه ها تبلیغات دفاتر خدمات مسافرتی بدون نام و نشان و تنها با یك شماره تلفن منتشر می شود كه این موارد وجاهت قانونی ندارد و نمی توان در این حوزه تنها به مطبوعات انتقاد كرد زیرا باتوجه به گستردگی فضای مجازی، این نوع تبلیغات نظارت پذیر نیست.
وی افزود: چندی پیش با اداره مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد انتشار آگهی با موضوع دفاتر خدمات مسافرتی مكاتبه كردیم كه این آگهی ها به صورت كامل منتشر شود تا آگاهی شهروندان نسبت به دفاتر خدمات مسافرتی مجاز افزایش یابد.
معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با تاكید بر افزایش آگاهی شهروندان نسبت به دفاتر خدمات مسافرتی مجاز و غیرمجاز گفت: عموم مردم برای اطلاع بیشتر از تمامی تاسیسات گردشگری، دفاتر خدمات مسافرتی، مراكز اقامتی و سفره خانه سنتی مجاز می توانند به سایت اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران مراجعه كنند.
به گفته وی، یك هزار و 866 دفتر خدمات مسافرتی در استان تهران فعالیت می كنند.

*فعالیت یكصد سفره خانه سنتی در استان تهران
عنبر با اشاره به فعالیت یكصد سفره خانه سنتی مجاز در استان تهران گفت:علاوه بر این تعداد بسیاری از سفره خانه های این استان مجوز ندارند و بعضی از آنها مشخص نیست كه رستوران است یا سفره خانه.
وی افزود: سفره خانه سنتی یكی از تسهیلات گردشگری است كه طبق آئین نامه هیات وزیران سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری باید مجوز سفره خانه های سنتی را صادر كند.
معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اشاره به ویژگی های سفره خانه های سنتی گفت: این سفره خانه ها علاوه بر داشتن متراژ مشخص باید فضا، ادوات پذیرایی و مهمانوازی سنتی داشته باشد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 17 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1