یک روزنامه چاپ ترکیه ادعا کرد:

وساطت ترکیه برای حضور ایرانی ها در حج!

20 آوریل 2016 - 15:20 dsfr.ir/3h3v7

حجاج در سرزمین وحی

یک روزنامه چاپ ترکیه مدعی شده، ایران از «رجب طیب اردوغان» درخواست کرده نقش میانجی را برای اعزام زائران ایرانی به عربستان ایفا کند!

به گزارش خبرگزاری ایسنا، روزنامه «صباح» ترکیه در مطلبی قابل تامل، ادعا کرده ایران از «اردوغان»، رئیس جمهور این کشور خواسته میانجی شده و عربستان را به منظور صدور مجوز برای حضور حجاج ایرانی راضی کند.

در این خبر آمده است: پس از مصالحه تُرک ها، به ایرانی ها جواب مثبت داده شد.

با توجه به رخدادهای تلخ حج سال گذشته و کشته شدن عده زیادی از ایرانیان بر اثر سوءتدبیر دولت عربستان، حواشی اخیر در رابطه با اعزام زائران ایرانی به مراسم حج این دوره در حالی ادامه دارد که چند روز پیش «حاتم قاضی»، سخنگوی وزارت حج عربستان اعلام کرد، وزیر حج این کشور در دیدار با هیاتی از ایران، بر ممنوعیت تجمعات و سر دادن شعار و بالابردن صدا هنگام دعا خواندن در حین مراسم حج تاکید کرده است.

وی گفت: وزیر حج عربستان پنج شنبه گذشته به اطلاع هیاتی از ایران رسانده که برپایی هرگونه راهپیمایی و تجمعات در اماکن عمومی مربوط به مراسم حج ممنوع است. در این دیدار وزیر حج عربستان بر ممنوعیت سر دادن شعار و بالا بردن صدا در حین قرائت دعا تاکید کرده است.

شبکه خبری «العالم» در گزارش خود در این زمینه نوشت: وزیر حج عربستان ادعا کرده است که سر دادن شعار، مزاحم دیگر حجاج می شود!

این ادعا در حالی مطرح می شود که حجاج ایرانی در سال های اخیر و در موسم حج، هیچ گونه تجمعی نداشته و شعاری در اماکن عمومی شهرهای مکه و مدینه سر نداده اند و مراسم برائت از مشرکین هم در چادرهای عرفات برگزار می شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1