مدیرکل دفتر نظارت سازمان هواپیمایی خبر داد

نارضایتی یک سوم مسافران نوروزی از تاخیرات پروازی

20 آوریل 2016 - 12:10 dsfr.ir/q46om

نارضایتی یک سوم مسافران نوروزی از تاخیرات پروازی
رضا عزیزی
تاخیر پروازهای داخلی و انتظار مسافران

در نوروز امسال 70 درصد از مسافران از خدمات ارائه شده راضی و 30 درصد بابت تاخیرات ناراضی بودند.

"مدیرکل دفتر نظارت بر شرکت ها و فرودگاه های سازمان هواپیمایی"

مرتضی دهقان در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که با توجه به اعتراض مسافران در ایام نوروز به تاخیر پروازها آیا بر اساس دستورالعمل حمایت از حقوق مسافران ایرلاینی جریمه شد، اظهار کرد: تمام سعی و تلاش شرکت های هواپیمایی بر این است که پروازهای خود را انجام دهند و خدمات رسانی کنند که در این حوزه پرواز به موقع یکی از شاخص هاست.

وی ادامه داد: ایمنی بالاتر از همه مسائل پروازی است، این که در ایام نوروز 95 در پروازهای داخلی حدود 19 درصد افزایش عرضه هم در پرواز و هم مسافر داریم نشان می دهد همه دست به دست هم داده اند تا بخشی از نیاز مردم در حوزه هوانوردی تامین کنند.

وی با اشاره به این که این افزایش عرضه بدون افزایشی در سایر زیرساخت های فرودگاهی ایجاد شده باشد، صورت گرفته است، تصریح کرد: با همه موارد موجود حدود 20 درصد افزایش حاصل شده است، امسال برای اولین بار تیم نظرسنجی ما در فرودگاه ها به خصوص در فرودگاه مهرآباد حضور داشت که همچنان ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: اتفاقا در این زمینه بازخورد خوبی داشتیم به طوریکه بیش از 70 درصد مردم از نحوه دسترسی به بلیت راضی بودند که عدد خیلی خوبی است. بیش از 70 درصد از خدمات دریافت شده بخش حمل و نقل هوایی در نوروز راضی هستند.

مدیرکل دفتر نظارت بر شرکت ها و فرودگاه های سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: در خصوص نظارت بر تاخیرها نیز تمام پروازهای ایرلاین ها به صورت روتین رصد می کنیم و همه تاخیرات بالای 2 ساعت را با آنها مکاتبه می کنیم.نامه می زنیم و دلیل تاخیر را از آنها می خواهیم. دستورالعمل رعایت حقوق مسافران را به ایرلاین ها ابلاغ کردیم تا اگر پرواز شرکتی به تاخیر خورد بر مبنای آن رسیدگی کند، امروز می توانم بگویم همه پروازهایی که تاخیرات بالای 2 ساعت را دارند بر اساس دستورالعمل رعایت می شود.

دهقان گفت: البته زمانی هست که مسافری به شما مراجعه می کند و می گوید 4 ساعت تاخیر داشتم و ایرلاین به این مسئله رسیدگی نکرد، موقعی که بررسی می کنیم می بینیم هواپیمای ایرلاین آماده بوده و به دلیل بدی آب و هوا تاخیر خارج از کنترل شرکت هوایپمایی است و هیچ مسئولیتی ندارد.

وی با بیان این که در هیچ کجای دنیا نیز ایرلاین ها مسئولیتی در این زمینه ندارند، افزود: البته ایرلاین می تواند به خاطر جلب مشتری شاید این سیاست را در پیش بگیرد که اگر پرواز به دلایل غیرقابل کنترل با تاخیراتی مواجه شد از مسافران پذایرایی و دلجویی کنم که این انتظار مردم است.

وی با اشاره به این که شرکت های هواپیمایی در حال حرکت به این سمت هستند، تصریح کرد: الان آمار شکایت های ما خیلی کمتر شده است.

وی در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر این که چند درصد مردم از تاخیرات پروازی شکایت کردند، گفت: حدود 70 درصد مسافران بابت نظم پروازها راضی و 30 درصد به دلیل تاخیرات ناراضی بودند. در نوروز امسال شرایط جوی خیلی بدی در کشور داشتیم و ضمن آن که 20 درصد پروازها هم افزایش داشته است. می توان گفت در ایام نوروز هوای نامساعدی در کل کشور داشتیم و با همه این ها این سرویس خوب در بخش حمل و نقل هوایی ارائه شد.

وی با بیان این که امسال یکی از پتانسیل های ایرلاین این بود که مشکلات به بحران تبدیل نشد، افزود: این کار با همکاری همه دست اندرکاران این بخش حاصل شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری تسنیم » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1