روزنامه وال استریت ژورنال خبر داد؛

لغو تحریم های ایران ایر در دستور كار اتحادیه اروپا قرار گرفت

20 آوریل 2016 - 11:20 dsfr.ir/fy094

لغو تحریم های ایران ایر در دستور كار اتحادیه اروپا قرار گرفت
airliners.net
یک فروند هواپیمای شرکت ایران ایر

روزنامه وال استریت ژورنال از بروكسل خبر داد كه اتحادیه اروپا در ماه مه (اردیبهشت/خرداد) كارشناسان امنیت پرواز خود را به ایران اعزام می كند تا ایران ایر را از لیست سیاه هواپیمایی های نا امن خارج كند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ وال استریت ژورنال به نقل از یاکوب آداموویچ (Jakub Adamowicz) سخنگوی کمیسیون اروپا (بازوی اجرایی اتحادیه اروپا) خبر داد که در سال 2010 ایران ایر به دلیل نگرانی هایی در مورد امنیت هواپیماهایش در لیست سیاه این اتحادیه قرار گرفت. با این حال 12 هواپیمای ایران ایر از این تحریم مستثنی شدند و این شرکت توانست برخی پروازهای اروپایی خود را ادامه دهد.

آداموویچ گفت: در ماه مه برخی ارزیابی های فنی انجام می شود تا مشخص شود ایران ایر مشکلات مذکور را حل کرده یا خیر. این سفر برای انجام گفت و گوهای فنی انجام خواهد شد و سیاسی نیست و امنیت پروازها ارتباطی به تابعیت هواپیمایی ها ندارد.

پیش از این 8 کمیسیونر اتحادیه اروپا برای نخستین بار به تهران سفر کردند تا راه های بهبود روابط با ایران را بررسی کند. دو طرف پروژه های مشترکی را از بخش انرژی تا مهاجرت و تحقیقات در دست می گیرند تا این روابط دوجانبه را که بر سر برنامه هسته ای ایران محدود مانده بود گسترش دهند.

به گزارش ایرنا، در دوران تحریم، به علت اعمال تحریم های یک جانبه آمریکا علیه صنعت هواپیمایی کشورمان، ایران امکان خرید هواپیماهای نو را نداشت و برای بهبود وضعیت ناوگان مسافربری خود ناچار از خرید هواپیماهای دست دوم بود که این خود منجر به افزایش سن هواپیماها و کاهش سطح ایمنی آن ها شد.

هواپیمای شرکت «ایرفرانس» یکشنبه شب در فرودگاه امام خمینی تهران بر زمین نشست و به این ترتیب فعالیت خط پروازی پاریس-تهران که از سال 2008 میلادی به حالت تعلیق درامده بود، از سر گرفته شد.

شرکت هواپیمایی «بریتیش ایرویز» انگلیس نیز از سر گیری پروازهای لندن-تهران را در ماه ژوئیه (تیر/مرداد) پیش بینی کرده است.

پس از توافق بین المللی هسته ای ایران در ماه ژوئیه (تیرماه 94) که راه را بر رفع تحریم ها علیه ایران گشود، شرکت هواپیمایی ایرفرانس در ماه دسامبر گذشته (آذر/دی 94) خبر از سرگیری پروازهای این شرکت به تهران را اعلام کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1