صف انتظار سرمایه گذاران گردشگری یک ماهه می شود؟

19 آوریل 2016 - 14:30 dsfr.ir/lf5cq

صف انتظار سرمایه گذاران گردشگری یک ماهه می شود؟
iran-view.com
تله کابین رامسر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران از راه اندازی دبیرخانه پنجره واحد سرمایه گذاری به منظور کاهش مدت زمان صدور مجوزها خبر داد.

مدیرکل میراث و گردشگری استان مازندران با اعلام خبر راه اندازی دبیرخانه پنجره واحد سرمایه گذاری در این استان از ایجاد تسهیلاتی برای صدور سریع مجوزهای سرمایه گذاری گردشگری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی- گردشگری با توجه به آنکه صدور مجوزها برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری یکی از چالش‌ های پیش روی سرمایه گذاران است و گاه دریافت این مجوزها بیش از دو سال زمان می ‌برد «دلاور بزرگ نیا» مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران از راه اندازی دبیرخانه پنجره واحد سرمایه گذاری به منظور کاهش مدت زمان صدور مجوزها خبر داد.

به گفته او، این دبیرخانه به منظور تسهیل سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی، صنعت - معدن - تجارت و گردشگری در استان مازندران شکل گرفته ‌است تا به موجب آن شرایطی برای بهبود واحد کسب و کار، ساده سازی تبادل اطلاعات بین دولت و سرمایه گذاران، کاهش موازی کاری، کاهش مراجعات، کاهش زمان و هزینه خدمات سرمایه گذاری، کاهش زمینه رانت شویی، تقویت بخش خصوصی و شکوفایی استان حاصل شود. از این رو دستگاه‌ های اصلی اجرایی استان و زنجیره ‌های وابسته به این امر موظف به همکاری شدند.

بزرگ نیا یادآور شد: «برای تحقق این امر، شیوه نامه ‌ای تعریف شده‌است که به موجب آن تمام دستگاه ‌های اصلی مجری این طرح معرفی شدند و به موجب آن سایر دستگاه های فرعی باید همکاری های لازم را داشته باشند. از این رو اداره محیط زیست، حمل و نقل و سایر ارگان ‌هایی که در حوزه گردشگری نقش دارند باید از این امر پیروی کنند.»

 

به گفته او، با اجرایی شدن اهداف مورد نظر، سرمایه گذارانی که اسناد و مدارک آنها کامل باشد می‌ توانند پیشنهاد خود را به این دبیرخانه ارائه دهند و سایر امور اعم از دریافت مجوزهای لازم و پیگری آن بر عده این دبیرخانه خواهد بود. در عین حال سرمایه گذاران می‌توانند ظرف حدود یک ماه مجوزهای لازم را دریافت کنند.

 

مدیرکل میراث و گردشگری مازندران در پاسخ به این سوال که قطعا ظرف یک ماه مجوزها صادر خواهد شد گفت: «تضمینی بابت این مهم وجود ندارد اما با توجه به آنکه گاهی شاهد آن هستیم که صدور مجوزها بیش از دو سال زمان می ‌برد فعال شدن این دبیرخانه می‌ تواند در تسریع این امر مفید باشد. درعین حال باید بگویم اگر نیاز به اجرای مقرارت خاص باشد استثنا خواهد بود هرچند که به دنبال تفویض اختیارات هستیم.»

 البته فعالیت این دبیرخانه درحال حاضر تنها در حد تسریع در صدور مجوزهای سرمایه گذاری است و هنوز درخصوص ارائه تسهیلات و تضمین‌ های مورد نیاز بازگشت سرمایه با بانک ‌ها صحبت نشده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1